Ex-vývojář Rockstar Games prozradil vývoj Grand Theft Auto 6

Ex-vývojář Rockstar Games prozradil vývoj Grand Theft Auto 6

21 dubna, 2019 0 Od Jiří Hora

Rockstar Games je jedno z mála studií, které své hry nechrlí každým rokem, ale snaží se sázet na skvělý gameplay, úchvatný vizuál v kombinaci se zajímavým velkolepým příběhem, mnohdy z oblasti zločinu, kdy jimi vytvořené charaktery jsou silnými osobnostmi s různými povahami. Vývojáři to předvedli nejen v aktuálním kousku Red Dead Redemption 2, ale i v předchozím Grand Theft Auto 5. Právě druhá zmíněná hra se stala jednou z nejúspěšnějších herní historie. A nikdo tedy nepochybuje o tom, že by se nepřipravovalo pokračování.

I když nám jej společnost Rockstar Games zatím nepředstavila, a nejspíše se tak ještě dlouho nestane, tak se nás o existenci vývoje Grand Theft Auto 6 snaží přesvědčit bývalí vývojář Rockstar Games, Bibin Michael. Ten pro toto vývojářské studio pracoval v letech 2017 a 2018, kde se podílel na tvorbě vozidel pro GTA V a jeho online části Grand Theft Auto Online. Což ostatně zmiňuje i ve svém životopise, kde ale zmiňuje, že na vozidlech pracoval i pro nadcházející Grand Theft Auto 6, čímž v podstatě vyzradil jeho existenci.

A tímto trochu souvisí i údajný únik Insidera, který tvrdil, že na launch konzole Playstation 5 se připravuje několik titulů, kterým figurovalo The Last of Us Part II, Death Stranding, ale i například výše zmíněné GTA 6. Timto by to znamenalo, že hra je možná blíže než se zdá, jelikož konzole PS5 by měla vyjít již v příštím roce.