Oznámen nový Zaklínač, pojede na Unreal Engine 5

Oznámen nový Zaklínač, pojede na Unreal Engine 5

22 března, 2022 0 Od Jiří Hora

Studio CD Projekt Red sice zažilo krušné roky a to díky zpackanému startu hry Cyberpunk 2077, ale o jejich tvůrčích kvalitách po stránce obsahu a scénářů není stále žádných pochyb. Alfou a omegou studia je stále série Zaklínač, jejíž 3 díl je stále tím nejlepším, co studio mezi hráče vypustilo a upřímně se velmi těším, až dorazí na konzole nové generace očekávaný upgrade.

Že je pro studio značka Zaklínač velmi důležitá svědčí i jejich nové oznámení. CD Projekt Red oficiálně oznámil nového Zaklínače, jenž bude startem pro novou sérii. Obrázek, jenž nalezente níže, nám dává náznak toho, že se budeme točit kolem Školy kočky a měli bychom si vytvořit svou vlastní postavu. Geralt by již neměl být hlavním hrdinou. Určitě zajímavá zpráva je, že hra poběží na Unreal Engine 5 a nikoliv na interním Red Enginu, což je určitě zajímavá změna a mohla by přinést mnoho nových možností a vizuálních featur. 

Jak se zdá, tak vývoj je teprve na svém začátku, takže nějakých bližších informací se hned tak nedočkáme. Ale doufejme, že se tvůrci poučí ze svých chyb a hru nevydají do té doby, než bude hratelná a technicky v dobré formě.