Oznámena e-sportová akce European Tekken Cup

Oznámena e-sportová akce European Tekken Cup

20 června, 2022 0 Od Jiří Hora

TEKKEN patří mezi vrcholné bojové série ve světě videoher, která si drží silnou komunitu hráčů nejen ve svém domovském Japonsku, ale také ve zbytku světa. Nicméně herní společnost Bandai Namco se rozhodla, že podpoří rozvoj komunit bojových her v daných regionech, přičemž nyní budeme mluvit zejména o Evropě, kdy byl oznámen velký turnaj European Tekken Cup, kterému ale bude předcházet regionální a národní šampionát TEKKEN National & Regional Championship, který bude probíhat od léta do podzimu 2022 a ude probíhat v následujících zemích a regionech: Benelux, Francie, Německo, Itálie, Skandinávie, Polsko, Španělsko, Spojené Království a Irsko. 

„Každé národní a regionální mistrovství TEKKEN bude mít konkrétní žebříček, na kterém mohou místní hráči získávat body za účast na vyhrazených akcích. Pouze místní hráči budou moci získat body do svého místního mistrovství. Nejlepší dva hráči z každého národního šampionátu budou vybráni k účasti na evropském poháru TEKKEN.

Evropský pohár TEKKEN proti sobě postaví 8 národních a regionálních šampionů a 8 vicemistrů na začátku roku 2023 ve francouzském Lyonu, kteří se utkají o výhru 25 000 EUR a šancí stát se nejlepším evropským hráčem TEKKEN.“ stojí v oficiální tiskové zprávě. Více informací naleznete na oficiální stránkách.