Představen zajímavý scifi projekt The Invitation

Představen zajímavý scifi projekt The Invitation

13 dubna, 2020 0 Od Jiří Hora

Každou snahu o originalitu je třeba ocenit a obzvláště, když se to týká videoher. Jedním takovým pokusem má být i nově představený titul s názvem The Invitation, jenž si neplést s korejským hororem z loňského roku. The Invitation má být revoluci mezi online hrami, kde příběh a jeho vývoj bude odkázán pouze na události v herním světě, jenž jsou přímo odkázany na činy hráčů. Titul má přinést trojici režimů, které se vzájemně proplétají. Jde o PvX, Player a Entertainment. Dva poslední se zaměřují na vývoj okolního prostředí a postavy samotných hráčů, jenž budou moci vytvářet ve hře různé questy a následně za ně vystavovat odměny. Důležité je myslet na vaší komunitu.

Než se vrhneme na režim PvX jenž je na hře právě to nejoriginálnější, je nutné si nastínit, o čem vlastně The Invitation je. Titul je zasazen na evropský venkov roku 2081, který podléhá vlastním zákonům zatímco zbytek světa těží z toho, že nás navštívila mimozemské civilizace, která umožnila lidstvu propojení s mezihvězdnou dopravní sítí, jenž poskytuje lidstvu zdroje. Odloučenné venkovské osady jsou ale mimozemšťany navštěvovany, z čehož občas dochází ke konfliktu mezi nimi a místními obyvateli, tedy hráči. PvX režim je tak založen na tom, že v jednu chvíli budete bojovat s umělou inteligencí řízenými mimozemšťany a během chvíle budete bojovat s jinými hráči o zdroje, či zadané kontrakty.

Celkově to zní zatraceně skvěle, nyní jen zbývá otázka, jestli to vývojáři dokáží dotáhnout do zdárného konce. Momentálně se k nim můžete přidat na jejich Discordu, kde mají vývojáři za cíl nasbírat 1000 členů, následně bude spuštěna kampaň na Kickstarteru a na jaře 2021 by měla být pro hráče, jenž na hru přispějí, spuštěna alfa verze hry. Níže se mrkněte na povedený gameplay trailer.