První sezóna Battlefield 2042 byla odložena na léto, opravy mají přednost

První sezóna Battlefield 2042 byla odložena na léto, opravy mají přednost

2 února, 2022 0 Od Jiří Hora

Historie má tendence se opakovat. Záleží jen na tom, jak si ji vyložíme. Jak mnozí z vás vědí, tak rok 2020 byl nesmírně těžkým pro polské studio CD Projekt Red, jenž vydalo svůj Cyberpunk 2077 v katastrofálním stavu. No a nyní se něco podobného děje švédským DICE s jejich Battlefieldem 2042. Hru strčila do kapsy kdejaká nová mp hra, jenž od října loňského roku vyšla a akcionáři v EA to velmi těžce nesou. Hra navíc stále není v ideálním stavu a nejspíše ještě dlouho nebude. Vývojáři se totiž rozhodli, že odloží start 1. sezóny BF2042 až na letošní léto. Prioritou mají být četné opravy hry jako takové.

„Rozhodnutí posunout hru nám dá dostatek času k vylepšení zážitku z Battlefield 2042 a zároveň nám to poskytne prostor k dokončení vývoje našeho sezónního obsahu, a to abychom zajistili, že bude dosahovat našeho kvalitativního standartu“ uvedli vývojáři z DICE. Hře nyní chybí celá řada standartních funkcí a stále je plná bugů a glitchů, mnoho skalních fanoušků si stěžuje také na gunplay. To vede EA dokonce až k myšlenkám, zda z DICE neudělat podpůrné studio. Ostatně DICE se svými třemi posledními projekty nemělo zrovna hladké starty. Všichni víme, co se dělo kolem Star Wars Battlefront II a co kolem Battlefield V, který navíc nevyšel kompletní.

Pro vývojáře není celá nastalá situace nijak příjemná, zvláště když mají spoustu fandů, jenž si zakoupily Gold nebo Ultimate Edice a mají tedy přístup k Season Passu. Těmto hráčům tak nyní nabízejí speciální balíček se skiny pro zbraně, či specialisty, ale jde o dostatečnou omluvu?