Zaklínač 3: Divoký Hon oznámen pro Xbox Series X a Playstation 5

Zaklínač 3: Divoký Hon oznámen pro Xbox Series X a Playstation 5

4 září, 2020 0 Od Jiří Hora

Ačkoliv CD Projekt Red nyní usilovně pracuje na dokončení svého nejambicióznějšího počinu s názvem Cyberpunk 2077, tak se v jejich řadách stále najdou jedinci, kteří se vrátili k jejich naproti tomu doposud poslednímu vydanému titulu, tedy třetímu Zaklínači, který disponuje také dvojicí vynikajících a rozsáhlých rozšíření. Zaklínač 3: Divoký Hon je jednou z nejúspěšnějších her od přelomu milénia a to zcela zaslouženě. Pokud jde o žánr fantasy RPG, pak asi nenaleznete hru, která by svým zpracováním a příběhem byla minimálně na stejné úrovni. Tudíž se ve studiu nejspíše vyskytla otázka, proč hru nedopřád ještě dalším hráčům a těm, co jí již mají zážitek ještě více neprohloubit.

Dnes tak došlo k oficiálnímu oznámení kompletní edice Zaklínač 3: Divoký Hon pro konzole nadcházející generace Xbox Series X a Playstation 5. Tyto nextgen verze budou disponovat celou řadou vizuálních a technických vylepšení, což zahrnuje kratší nahrávací časy, detailnější prostředí, větší dohled a mimo jiné i podporu Ray-Tracingu. Pokud jde o datum vydání, tak to zatím nepadlo. Každopádně jste-li vlastníkem hry na stávající generaci konzolí Xbox One a Playstation 4, pak nextgen verzi získáte zcela zdarma. Pokud nikoliv, pak si můžete pořídit rovnou novou verzi, jejíž cena zatím také stanovena nebyla.

Update: o vývoj nextgen verzí se postará studio Saber Interactive, které ale s vývojem Zaklínače své zkušenosti má. Studio totiž stojí za obtížným portem Zaklínače 3 pro hybridní konzoli Nintendo Switch, která se dokonce v průběhu několika měsíců dočkala i značných vylepšení po stránce výkonu a také optimalizace. Doufejme tedy, že nextgen verze se v jejich podání dočká náležité péče. Upgradu se zároveň dočká i PC verze, která také dostane řadu nových vizuálních vylepšení.