Bohemia Interactive věnovala 100% výdělku z DLC Art of War na charitu

Bohemia Interactive věnovala 100% výdělku z DLC Art of War na charitu

2 prosince, 2021 0 Od Jiří Hora

Před 9 měsíci vydalo české herní studio Bohemia Interactive DLC pro jejich hru ARMA 3 s názvem Art of War. Toto DLC mělo mezi všemi ostatními své speciální místo, jelikož každá koupě tohoto DLC znamenala, že 1,99€, tedy cena DLC, poputuje na charitativní účely. Konkrétně do Mezinárodního výboru Červeného Kříže. DLC celkově za tuto dobu utržilo přes 3,5 milionu korun, které poputují na tuto organizaci. My si určitě ceníme tohoto kroku Bohemky, která tak přispěla na dobrou věc a další hráči si musí cenit toho, že zmíněné DLC Art of War je nyní už dostupné zcela zdarma. Více informací už naleznete v tiskové zprávě níže.

Tisková zpráva společnosti Bohemia Interactive:

Charitativní balíček Art of War přidal do Arma 3 výstavu herního umění. Návštěvníci si v rámci ní mohli prohlédnout nejlepší umělecká díla a screenshoty vytvořené komunitou. DLC obsahuje také nový singleplayerový scénář, ve kterém jsou hráči vysláni na misi s cílem získat zpět cenné obrazy ukradené ve válečné zóně. Dalšími přídavky jsou společenský oblek, přehlídková uniforma, nový batoh, speciální trička a několik rekvizit souvisejících s uměleckými galeriemi a památníky.

DLC Art of War bylo na Steamu k dispozici 9 měsíců za standardní cenu 1,99 EUR. Pokud chtěli hráči na dobrou věc přispět více, mohli si DLC pořídit ve vyšších cenových úrovních za 4,99 EUR, potažmo 9,99 EUR. Nakonec si DLC koupilo přibližně 85 % lidí za standardní cenu, 5 % si DLC pořídilo ve střední cenové úrovni a 10 % si Art of War zakoupilo za 9,99 USD. Děkujeme! Dar ve výši 155.783 USD podpoří poslání MVČK zajišťovat humanitární činnosti a pomoc obětem ozbrojených konfliktů.

„Jsme velmi vděční studiu Bohemia Interactive a všem hráčům, kteří přispěli na MVČK. Naše dlouholetá spolupráce je silným příkladem synergie, kterou lze rozvíjet napříč komunitami, offline i online. Tento dar jednoznačně změní k lepšímu životy tisíců lidí,“ uvedl Marek Resich z oddělení pro mobilizaci zdrojů MVČK.