Čeští distributoři Playman a Comgad spojují své síly

Čeští distributoři Playman a Comgad spojují své síly

25 dubna, 2019 0 Od Jiří Hora

Situace na českém trhu pole videoher se rychle mění a daným trendům je občas nutné se přizpůsobovat, nehledě na to, že velké vydavatelské společnosti mění své distribuční partnery občas jako ponožky, či mají na jednoho šílené podmínky. Každopádně více lidí pod jednou “střechou” znamená více sil a možností, jak k dané distribuci přistupovat. Více už v oficiálním prohlášení obou společností níže.

Oficiální tisková zpráva společnosti Playman a Comgad:

Distribuční společnost PLAYMAN s.r.o. a distribuční společnost Computer Games Distribution s.r.o. oznamují, že se rozhodly spojit své síly a do budoucna společně zajišťovat distribuční, vydavatelské, marketingové služby v České republice a na Slovensku. Z firmy Computer Games Distribution s.r.o. se odštěpením vyčlení část firmy do nové firmy COMGAD s.r.o. Dodavatelsko-odběratelské vztahy Computer Games Distribution s.r.o. s vydavateli a prodejci přecházejí na tuto novou společnost COMGAD s.r.o. V této nové firmě zůstává na pozici Managing Director Milan Czarnowski, jednatelem bude Petr Kučera z firmy PLAYMAN s.r.o. Společně pak budou pokračovat v distribuci a vydávání her na českém a slovenském trhu. Do firmy COMGAD s.r.o. se vrací na pozici Marketing and Production Manager Jitka Hotmarová.

Jedním z prvních společných projektů bude vydání hry F1 2019 Anniversary Edition na PC/PS4/X1, kterou tímto zároveň oznamujeme ve vydavatelském plánu COMGAD s.r.o. Více informací o tomto titulu přineseme už brzy.
Původní firmy PLAYMAN s.r.o. a Computer Games Distribution s.r.o. budou fungovat i nadále.

K chystané společné firmě se nám vyjádřili představitelé obou společností:

Petr Kučera: „Herní trh se postupně mění, je tedy potřeba jít s dobou a na tyto změny reagovat. Společnost COMGAD pro nás představuje výbornou příležitost, jak díky synergii maximálně využít silné stránky obou firem a zároveň identifikovat a odstranit případná slabá místa.  Věřím, že ve výsledku z toho budou profitovat nejen obě společnosti, ale především hráči.

Milan Czarnowski: „Spojení s firmou Playman je přirozenou cestou dalšího růstu, společně se nám zdvojnásobí podíl na trhu, sdílení know-how a zdrojů nám umožní lépe využít potenciál trhu a rychleji a efektivněji rozšiřovat naše další plánované aktivity i do budoucna. Těším se na spolupráci s Petrem, jeho týmem a na společné budoucí výzvy.“