Dead by Daylight míří do světa deskových her, vyjde také v češtině

Dead by Daylight míří do světa deskových her, vyjde také v češtině

21 října, 2022 0 Od Adam Šindler

Deskoherních adaptací digitálních her je stále více a více. Dalším počinem je Dead by Daylight, tato
multiplayerová hra je u hráčů populární. V jednotlivých zápasech se snaží krvelačný vrah připravit o život čtyři přeživší. Deskoherní adaptace slibuje, že bude věrná originálu. Jednotlivé kroky se budou dít v rámci kol, každé kolo se budou přeživší pohybovat skrytě po mapě za cílem opravit generátory a poté uniknout. K pomoci jim budou schopnosti, ale i různé předměty.

Cílem vraha bude přeživším v jejich cíli zabránit pomocí zbraní a schopností. Tento zážitek má být určen pro 3 až 5 hráčů, ideální počet bude samozřejmě 5 hráčů, zápasy mají zabrat okolo 60 minut. Těšit se můžeme na 7 přeživších (Meg, Claude, Dwight, Ace, Nea, Jake a Feng) a 6 vrahů (Doktor, Klekánice, Přízrak, Traper, Vidlák a Sestra). Každá z postav bude ve hře zastoupena detailně zpracovanou figurkou, figurky budou doplněny herním plánem, speciálními kostkami, žetony, kartičkami a destičkami.

Pokud vás tato hra zaujala, mám pro vás dobrou zprávu. Nakladatelství TLAMA Games si pro vás připravilo tuto hru dokonce v české lokalizaci. Můžete si tak hru vychutnat plnými doušky i pokud neovládáte angličtinu či jiný ze světových jazyků. Hru si můžete již předobjednat za zvýhodněnou cenu 959 Kč, běžná cenu bude 1199 Kč. Datum vydání je naplánováno na únor příštího roku. Hru už si mohli někteří hráči vyzkoušet a podle hodnocení 7,3 z 10, které obdržela na BoardGameGeeku se máme opravdu na co těšit.