Nová Forza Horizon už v září? Máme tu další náznaky

Nová Forza Horizon už v září? Máme tu další náznaky

24 května, 2021 0 Od Jiří Hora

Internetem se už od minulého roku nesou spekulace související se závodní sérií Forza od Microsoftu. Jelikož je nová Forza Motorsport vzdálená ještě minimálně jeden rok, s jejím vydáním se počítá cca na rok 2022, tak se začalo spekulovat nad tím, že hru letos nahradí nový díl z populární série Forza Horizon. Zde se spekulovalo nad tím, že by se série mohla vrátit do Spojených států, kde prvním dílem odstartovala, jiné zdroje zase mluví o Asií. Možné vodítko nám ale nyní poskytl herní obchod T-Hunter.

Obchod totiž na svém Instagramu zveřejnil novou kolekci autíček Hot Wheels s tématikou Forza Horizon. Konkrétně jde o modely vozidel Corvette C7-R, Porsche 911 a Mercedes-Benz A Class 19. Mohli bychom prostě říci, že jde o modely k poslednímu dílu série, ale poslední zmíněné vozidlo se zatím v žádném díle série neobjevilo a evokuje nám to tak nový díl. Také je třeba zdůraznit, že spolupráce mezi HotWheels s Playground Games/Xbox Game Studios už trvá delší dobu, takže by nešlo o nic nečekaného, kdyby vydání hry doprovodila i kolekce autíček. Zajímavé na tom celém je i datum vydání modelů, které odpovídá datům vydání her ze série Forza Horizon, i Motorsport. Jde o letošní září. Na obalu autíček je pak v pozadí navíc poušť, která se objevovala i na záběrech z představení Xbox Series X a také nám trochu evokuje onen návrat do Spojených států.

Takto to vypadá, že je oznámení nové Forzy Horizon na spadnutí, ale jistí si budeme nejspíše až během letošní E3, na níž Microsoft plánuje představit celou řadu novinek, tak se tedy nechme překvapit. Snad se vše potvrdí a my se dočkáme regulérní Forzy Horizon pro novou generaci konzolí, byť lze předpokládat, že se hra dočká vydání ještě na konzole Xbox One.