Nové informace o sci-fi RPG EXODUS

Nové informace o sci-fi RPG EXODUS

8 ledna, 2024 0 Od Jiří Hora

Během posledního The Game Awards 2023 nám byla představena pořádná řádka nových her, mezi nimiž byl i titul EXODUS od nového studia Archetype Entertaiment, jenž bylo založeno veterány ze studií jako BioWare, Naughty Dog, či Sony Santa Monica. Hru tehdy přišel představit herec Matthew McConaughey, který ve hře ztvární jednu z postav. No a nyní tu máme souhrn nových informací, jenž nám o hře dávají trochu komplexnější obrázek.

EXODUS nebude lineární hrou, nabídne řadu možností k průzkumu. Hlavní hrdina bude plně nadabovaný a postava v podání Matthewa McConaugheyho bude jeho mentorem. Ve hře mají velkou roli v příběhu sehrát vedlejší postavy, což má dle našich rozhodnutí vést několika možným koncům. Tvůrcům byli inspirací filmy jako Duna, či Interstellar. V případě mechanik se inspirovali u Baldur’s Gate, Dragon Age, či Star Wars. Hra nás vezme tisíc let do budoucnosti v Omega Centaury, jenž je starověkou neobvyklou galaxií. Přičemž lidé jsou v Centauri Clusteru na dně potravního řetězce. 

Hra má být velkým RPG s celou řadou voleb a možností, jak ovlivnit postup. Tvůrci na hře spolupracují s uznávanými autory sci-fi a také vědci, kdy věda je ve hře brána velmi vážně a tvůrci zjišťovali vše možné o dilataci času a tak dále. Ve hře lidstvo uprchlo z umírající Země a hlavním cílem hlavní postavy je krádež zbraní a technologií od mocných mimozemských bytostí.