Představeno Baldur’s Gate III

Představeno Baldur’s Gate III

7 června, 2019 0 Od Jiří Hora

Nedávno studio Larian teasovalo na svých stránkách nějakou hru, jenž se bude honosit pořadovým číslem 3. Ačkoliv se zdálo, že by mohlo jít o další Divinity, zdrojový kód znacil, že by mohlo jít o pokračování Baldur’s Gate. Včera proběhla tisková konference Google Connect, jenž představila službu Google Stadia a vedle toho jsme se dočkali i oficiálního představení Baldur’s Gate III, tudíž zdrojový kód skutečně nelhal.

Na Baldur’s Gate III bude společně s Larian Studios pracovat ještě studio Wizards of the Coast. Ti mají společné vrátit legendární RPG na scénu a v tuto chvíli asi není nikdo kompetentnější, než právě autoři Divinity: Original Sin. Hra bude opět stavět na základech slavné stolní hry Dungeons & Dragons a půjde ji hrát buďto sólo, či v kooperaci s kamarády. Právě spolupráce by mohla být klíčová pro úspěch celé výpravy. Podle Larian Studios bude Baldur’s Gate III unikátním herním zážitkem žánru rpg, jenž posune jeho hranice zase o kus dále. Hra má nabídnout bohatý příběh s několika větvemi, ale zároveň nabídnout hráči obrovskou míru svobody. Dění ve hře by pak mělo korespondovat s hráčovými rozhodnutími.

Baldur’s Gate III je aktuálně ve vývoji pro PC a streamovací službu Google Stadia. Lze ale očekávat, že později se hra dostane i na konzole, kde půjde už pravděpodobně o novou generaci.