Rozhovor s pilotem Virtual GP 2020 Tomášem Horou za tým Big Shock Energy

Rozhovor s pilotem Virtual GP 2020 Tomášem Horou za tým Big Shock Energy

29 března, 2020 0 Od Jiří Hora

Včerejším dnem odstartovala letošní sezóna největší Česko-Slovenské eSportové závodní ligy Virtual GP, v níž se utká 10 týmů a 20 jezdců ve 12 závodech na závodním simulátoru iRacing. V první polovině sezóny budou mít jezdci k dispozici vozidlo Mercedes-Benz AMG GT3 a v druhé polovině přesedlají na nezkrotné formule typu Indycar Dallara IR18. My dnes vyzpovídali jednoho ze začínajících jezdců této sezóny Virtual GP 2020 Tomáše Horu, který společně s Oldřichem Štěpanovským zastupují stáj Big Shock Energy.


Ahoj Tome, ty patříš mezi nováčky letošního ročníku Virtual GP, jak jsi se vůbec k virtuálnímu závodění dostal a jak dlouho a jaké hry hraješ?

Ahoj, už jako malej kluk jsem se koukal na závody GT a Formule 1, taky jsem se chtěl posadit za volant závodního monopostu a hledal jsem způsoby, jak se k tomu dostat . Reálné závodění je dost drahá záležitost a tak jsem závodil alespoň virtuálně. Pořádně jsem se tomu začal věnovat zhruba před 3 lety a jelikož jsem soutěživí typ, tak jsem hledal i různé soutěže , ať už komunitní závody pro zábavu, nebo oficiání soutěže na česko-slovenské scéně. Momentálně hraji závodní hry , ale mám rád i FPS střílečky a strategie, třeba Warcraft 3 nebo Counter-Strike.

Jaké pro tebe byly přípravy na kvalifikace a samotné kvalifikace do této sezóny?

Přípravy byly dlouhé, trénoval jsem měsíce dopředu,abych uspěl. Samotná kvalifikace už byla horší, první závod jsem po srážce nedokončil, ale měl sem aspoň pár bodů z první kvalifikace. Následující závod jsem byl docela nervózní, věděl jsem, že se musím umístit vysoko, abych se dostal aspoň do Top 10, která postupovala do draftu.

V kvalifikacích jsi si vedl velmi dobře, jaké si měl pocity ve chvíli, kdy si tě vybral sponzor, kterým je Big Shock Energy, jenž obecně podporuje motorsport i v reálných rovinách?

Byl to super pocit, vůbec jsem si nemyslel , že si mě někdo vybere. Konečně ze mě spadla ta nervozita při čekání, jestli se dostanu do Top 20, která bude startovat do oficiální soutěže. Určitě bych chtěl, poděkovat mému sponzorovy za to, že mi dal šanci.

Se svým týmovým kolegou Štěpanovským máte za sebou úvodní dva závody sezóny. Oba měly být původně odjety v Re-Play studiu, ale kvůli aktuální situaci jste je jeli z domovů. Byla to pro vás komplikace v případě střídání? Jak jste spolu komunikovali?

Ano , bohužel studiový závod odpadl a jel se online, ale i tak jsme měli k dispozici discord, takže komunikace nebyla problém.

V první polovině prvního závodu byly kamery nasměrovány pouze na tvůj souboj se Sýkorou, který jsi nakonec vyhrál. Jaké to je bojovat o lepší příčku na takové trati, jako je Imola?

Je to těžké a hlavně časově náročné, protože v Imole není moc místa na předjíždění. Věděl jsem ve kterých pasážích je soupeř pomalejší a využil jsem malého zaváhání v poslední zatáčce.

V Daytoně jste měli závod docela slušně rozjetý, dokonce tam nějakou dobu figurovalo i umístění v první pětce. Jenže po poslední zastávce v boxu, jsi skončil na celkovém 8. místě. Všiml jsem si, že jsi v boxu byl delší dobu, než ostatní. Stalo se tam něco? Došlo k nějakému technickému problému?

V druhém závodě jsme při druhé zastávce zkusili vyměnit pneumatiky a jelikož jsme to neudělali při střídání jezdců, zabralo to strašně moc času a ukázalo se to i na celkovém výsledku.

A na závěr. Jak se těšíš na nadcházející závod v britském Donnigtonu? A jaké máš vlastně cíle na celou letošní, pro tebe premiérovou, sezónu Virtual GP 2020?

Na další závod se těším dost, i když je konkurence na vysoké úrovni, chtěl bych se umístit aspoň v první pětce. Můj cíl je takový, umístit se aspoň v té Top 10, ale jako každý chci stát na stupni vítězů, tak uvidíme jestli se to podaří.

Hodně štěstí v dalších závodech

Děkuji


Všechny jezdce letošního Virtual GP čeká ještě 10 závodů, kdy poslední závod se bude konat na letošním veletrhu For Games, kde se jezdci utkají na obtížném japonském okruhu Suzuka. Níže se podívejte na záznamy obou úvodních závodů Mercedes-Benz Virtual GP 2020.

1. závod VGP Imola 

2. závod VGP Daytona Night