The Persistance míří z VR na klasická PC a konzole

The Persistance míří z VR na klasická PC a konzole

12 března, 2020 0 Od Jiří Hora

V červenci 2018 vyšla na Playstation VR povedená hororová záležitost The Persistance od vývojářského studia Firesprite Games. Nyní vývojáři nyní oznámili, že tento brutálně pojatý horor se dostane i na klasické ploché obrazovky, jelikož hra vyjde během letošního léta na PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch. Přičemž titul bude dostupný vedle digitálních verzí i v klasických krabičkách. Navíc je skvělou zprávou, že pokud jste majiteli původní PS VR verze, pak získáte The Persistance na klasickou PS4 zcela zdarma formou updatu. Nová verze The Persistance bude navíc obsahovat lepší vizuální stránku a to díky vyššímu rozlišení, detailnějším texturám a pokročilejším efektům. Ovládání pak bylo ušito na míru ovladačům daných platforem.

Ve hře The Persistence mají hráči za úkol přežít na palubě ztracené hvězdné lodi kolonistů v hlubokém vesmíru v roce 2521. Řečenou loď zaplavily strašlivé a vražedné obludy, které o sobě dávají vědět, zatímco hráči zkoumají, utíkají a bojují v hlubinách neustále se měnícího labyrintu a snaží se s lodí vrátit zpátky na Zemi.“ stojí v oficiální tiskové zprávě českého distributora COMGAD.

Máme radost a moc se těšíme, až tuto hru a svět, který jsme vytvořili, představíme hráčům na nových platformách. The Persistence je hororový zážitek, ve kterém jde o přežití a který je navržen tak, aby hráče od začátku až do konce udržoval v napětí. Díky procedurálně generovanému prostředí kolem nich nejsou žádné dva průchody hrou stejné, takže nebezpečí nikdy nečíhá na stejném místě.“ řekl Graeme Ankers, ředitel a spoluzakladatel Firesprite Games.