UPDATE: Vydání Cyberpunk 2077 přesunuto na září

UPDATE: Vydání Cyberpunk 2077 přesunuto na září

16 ledna, 2020 0 Od Jiří Hora

Ačkoliv to mnozí z nás čekali, tak jsme stejně zasaženi tím, že byla hra studia CD Projekt Red, tedy Cyberpunk 2077, odložena. Nyní tu máme oficiální vyjádření studia, kterým doplňujeme naší původní novinku.

„Cyberpunk 2077 nestihne plánované dubnové vydání, které tímto přesouváme na 17. září 2020.

Nyní jsme ve fázi, kdy je hra kompletní a hratelná, ale práce ještě pořád není u konce. Night City je obrovské – plné příběhů, obsahu a míst, která můžete navštívit, ale už jen kvůli rozsahu a komplexnosti toho všeho potřebujeme víc času na dokončení testování, opravy a ladění. Chceme, aby Cyberpunk 2077 byl naším korunním počinem pro tuto generaci, a odklad vydání nám poskytne cenné měsíce, které potřebujeme na to, aby byla hra perfektní.

Očekávejte pravidelné novinky o postupu prací s tím, jak se bude nové datum vydání blížit.

Opravdu se moc těšíme na to, až vás uvidíme v Night City, a děkujeme vám za neutuchající podporu!

Marcin Iwiński a Adam Badowski
spoluzakladatel a šéf studia“

Původní zpráva: 

Ano, je to skutečně tady, období odkladů her útočí opět v plné parádě. Začátkem týdne jsme se dozvěděli, že Square Enix odkládá dva své velké tituly a nyní se k němu přidává i polské studio CD Projekt Red se svým Cyberpunkem 2077. Hra měla původně vyjít už během letošního dubna, ale to se nyní mění a nové datum vydání je stanoveno na 17. září 2020, tedy necelé dva týdny poté, co vydá Square Enix svou odloženou hru Marvel’s Avengers.

Vývojáři z CD Projekt Red se samozřejmě hluboce omlouvají všem svým příznivcům, ale odklad byl nevyhnutelný k tomu, aby byla hra, jenž je jejich nejambicioznějším a největším projektem, během vydání v co nejlepší formě. Podle dostupných informací je nutné vzájemně propojit příběhy mezi misemi, dotvořit zbytkový obsah a hlavně celou hru důkladně otestovat a zoptimalizovat. Také se nabízí otázka nadcházejících konzolí, na něž hra bezesporu také zamíří. Nové datum totiž razantně sníží prodlevu mezi oběmi verzemi. Aktuálně ale Cyberpunk 2077 míří na PC, Xbox One, Playstation 4 a Google Stadia.