Vypuštěn videodeník o sérii Halo a studiu 343 Industries

Vypuštěn videodeník o sérii Halo a studiu 343 Industries

4 února, 2020 0 Od Jiří Hora

V září roku 2010 se studio Bungie oficiálně rozloučilo se svým dítkem u Microsoftu a to prequelem Halo Reach. Následně přebralo otěže nad sérii Halo nově vzniklé studio 343 Industries, které zahrnovalo i některé z vývojářů, které dříve v Bungie na sérii Halo pracovali. Studio ještě v listopadu 2012 zvládlo vydat svůj první titul pro konzoli Xbox 360 a to ve formě regulérního pokračování Halo 4, jenž se náramně povedlo a vývojáři tím dokázali, že jsou hodni pokračovat v této legendární sérii, jenž se svým prvním dílem přivedla velký online multiplayer na konzole.

Studio 343 Industries se následně pustili do vývoje kompletní kompilace všech hlavních dílů série Halo pro současnou konzoli Xbox One. Výsledkem byla výborná kolekce Halo The Master Chief Collection, jenž sice měla porodní bolesti, ale obsahovala skvěle vytvořený remaster druhého dílu, vedle něhož jsme si mohli vychutnat také zbylé hlavní díly série. O pár let později pak vývojáři vydali další regulérní pokračování, tedy Halo 5 Guardians, jenž bylo v mnoha ohledech pro sérii revolučním. Následující roky bylo tak trochu ticho po pěšině, tedy do E3 2018, kdy se nám představilo Halo Infinite, jenž poběží na zcela novém SlipSpace Enginu. Nového dílu, jenž otevře novou kapitolu Halo bychom se měli dočkat letos.

To vše a ještě mnohem více se dozvíte z nedávno vydaného vývojářského deníčku studia 343 Industries, jenž se zabývá právě sérií a mimo jiné i samotným studiem. Obsahem deníčku je i vyprávění o tvorbě nového enginu, který má vývojářům usnadnit práci na nových dílech, ale zároveň má zajistit lepší vizuál a chod her v něm vytvořených. Ve videu nechybí ani hlava Xboxu, Phil Spencer, který promlouvá o důležitosti značky Halo pro jejich Xbox konzole.