Forza Horizon 5 ve třech videích zaměřených na zvuk aut, hra vyjde s českými titulky

Forza Horizon 5 ve třech videích zaměřených na zvuk aut, hra vyjde s českými titulky

14 července, 2021 0 Od Jiří Hora

Microsoft nás na konci své E3 prezentace překvapil oznámením nového dílu série Forza Horizon od Playground Games, který vyjde ještě během letošního podzimu a to na platformách Windows 10/11, Xbox Series a Xbox One, přičemž hra využívá upraveného enginu s novými technologiemi, což vývojářům umožňuje prakticky fotorealistické zpracování místního světa, který využívá skutečných míst a monumentů Mexika.

Během včerejšího dne se nám vývojáři rozhodli představit další důležitou součást jejich hry, kterým je ozvučení. Více než 320 vozidel bylo nahráno kompletně od znovu, aby bylo dosaženo co možná nejvěrnějšího zážitku. Technologii Ray-Tracing bude v případě Forza Horizon 5 využívat zejména audio, který bude sledovat šíření zvuku vzhledem k okolnímu prostředí, což povede k větší autenticitě. Samotný Ray-Tracing pro vizuální stránku bude přítomný pouze ve Forza Vista, ale to vůbec nevadí, jelikož vývojáři využili vlastní technologii nasvícení, která vytváří realistické nasvícení i přes absenci Ray-Tracingu.  

Nakonec ještě jedna skvělá zpráva. Forza Horizon 5 vyjde v České Republice a na Slovensku s českou lokalizací ve formě titulků