4A Games představují dvojici rozšíření pro Metro Exodus

4A Games představují dvojici rozšíření pro Metro Exodus

17 května, 2019 0 Od Jiří Hora

Největším únorovým hitem letošního roku se stalo bezesporu třetí Metro s podtitulem Exodus, které mají na svědomí ukrajinští 4A Games. V tomto díle jsme se dočkali završení trilogie o Arťomovi, který toužil po tom, najít život mimo tunely Moskevského metra a přitom odhalil hrozně tajemství místního lidu a lež, která se v ní ukrývala. A byť je Arťomův příběh uzavřen, tak samotné Metro Exodus ještě poslední slovo neřeklo, jelikož se na nás chystají dvě velká příběhová rozšíření.

I když nevíme, kdy které rozšíření vyjde, tak se s námi autoři podělili minimálně o to, co na nás v obou případech čeká a nemine. První rozšíření se jmenuje Two Colonels. V něm se ocitneme v roli plukovníka Khlebnikova, který v tunelech Novosibirskom hledá svého svého syna Kirilla. V cestě mu však bude stát řada překážek ve formě různých monster, ale i tíživé atmosféry, a všude přítomného slizu, jenž zaplavuje místní tunely. Tato kapitola se ponese v duchu lineárnějšího ale temnějšího vyprávění, jaké známe především z prvního dílu série.

Druhým rozšířením se pak stane Sam’s Story, které nás zavede do otevřené lokace Vladivostoku, kde se chopíme role amerického vojáka Sama, jenž se touží vrátit do Spojených státu a své rodině. Jeho úkol však bude nelehký a bude tak muset využít všech svých schopností, aby přežil… Obě rozšíření pro Metro Exodus nezní vůbec špatně, tak doufejme, že se jich brzy dočkáme.

Launch trailer k Metro Exodus