GDS Prague 2023: Studio Sagittaras Games a změna pohledu na mobilní hraní

GDS Prague 2023: Studio Sagittaras Games a změna pohledu na mobilní hraní

18 prosince, 2023 0 Od Jiří Hora

Během pátku a soboty v datech 8.-9.12.2023 proběhla další herní konference v rámci Game Developers Session v Praze, kde vývojáři prezentovali své výtvory, přičemž nechybělo ani české studio Sagittaras Games, s nimiž jsme letos udělali rozhovor, na který se určitě mrkněte v tomto odkaze. Studio zde přišlo s jasnou vizí a to naplno představit jejich mobilní fantasy MMORPG Spellborne.

GDS Prague 2023 jakožto nejstarší středoevropská herní konference se zaměřením na vývoj, technologie a marketing, byla rozdělena na dvě hlavní části, kdy v rámci první proběhly workshopy, meetingy a také přednášky známých osobností herní scény. V druhé části pak probíhalo Indie Expo, jehož součástí bylo i studio Sagittaras, které přišlo naplno představit svůj titul Spellborn a odhalit tak jeho potenciál. Čím chtěli tedy tvůrci na GDS 2023 zaujmout?

„Hra jako celek bude ve svém žánru, což je mobilní MMORPG, nadneseně řečeno významným narušením Síly, a to jak z hlediska mechanik, tak i vyprávěním příběhu na pozadí. Co se příběhu týká, chceme se odlišit ode všech titulů v našem žánru a namísto statického světa budovat živý a proměnlivý, přesto propojený a chytrý ekosystém, který hráčům poskytne hodnotný zážitek navíc,“ říká za tým Storytellerů Michal Černý. 

„Zájem o náš příběh chceme v hráčích pěstovat po celou dobu vývoje, a proto jsme si už na konferenci nachystali dva extra bonusy. Prvním je demo verze hry samotné, která je nezvykle koncipovaná jako prequel hlavní příběhové kampaně. Pro nás vypravěče je to skvělá příležitost představit už teď postavy, které se v ní objeví. Druhým bonusem jsou sběratelské karty, které v základu blíže představují některé z důležitých aspektů našeho příběhu. Návštěvníci si tak odnesou nejen vzpomínku na hru, ale i část její duše doslova ve své kapse. Tuto karetní sadu chceme rozšiřovat a mít na každé podobné akci, které se budeme účastnit,“ doplňuje opět Michal Černý.