Gotham Knights nabídne největší Gotham v herní historii

Gotham Knights nabídne největší Gotham v herní historii

22 června, 2022 0 Od Jiří Hora

Už během letošního října se dočkáme další kapitoly Batmaního univerza, kterou začali Rocksteady s jejich sérií Arkham. Tentokrát se ale podíváme do skutečně krušných časů, jelikož Batman je údajně po smrti a jeho misi tak přeberou jeho kolegové Robin, Batgirl a Red Hood v čele s Nightwingem. Mimo chodem níže se můžete podívat na poslední gameplay video, které nám právě Nightwinga blíže představuje a rozhodně stojí za shlédnutí.

Za tvorbou Gotham Knights stojí lidí z Warner Bros. Montreal, kteří dělali na hře Batman Arkham Origins. Ti poskytli rozhovor magazínu Game Informer, kde se rozmluvili o samotném Gothamu jako místě, kde se budeme pohybovat. Geoff Ellenor, režisér hry, řekl následující: „Je to celkem velké město. Neporovnávali jsme sice mapy města z předchozích her, nedávali jsme je přes sebe, ale náš Gotham je skutečně velký. Většinu svých telefonátů na Zoomu trávím na Batcyclu a projíždím město. Je to nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se ve městě pohybovat, což mi vždy připomene, jak je to místo obrovské.“ 

Slova Ellenora doplni také producent Fleur Marty, jenž GI sdělil, že jde zcela jistě o největší verzi Gothamu ve světě videoher, přičemž nejde jen o rozlohu, ale také hustotu a vertikalitu, která pro tvůrce byla nesmírně důležitá. Jejich Gotham má tak spoustu vrstev, v nichž se můžeme pohybovat. Aby město nepůsobilo prázdně, tak zde bude i celá řada vedlejších aktivit, ale ty nám nebyly specifikovány.