Jade Raymond založila nové studio Haven, dělá na Playstation exkluzivní značce

Jade Raymond založila nové studio Haven, dělá na Playstation exkluzivní značce

17 března, 2021 0 Od Jiří Hora

Pokud se pohybujete v herním světě po delší dobu, pak vaší pozornosti nejspíše neuniklo jméno Jade Raymond. Jade je totiž jednou z person, která stála za vznikem populární série Assassin’s Creed a stála například za vznikem studia Ubisoft Toronto, které ji mělo na starost. Z Ubisoftu její kroky vedly do EA, kde se stala spoluzakladatelkou Motive Studios, s nímž stála za vývojem například kampaně pro Star Wars Battlefront II, či zrušením RPG ze světa Star Wars. Naposledy jsme její jméno mohli pozorovat ve spojení s Googlem a jejími first-party studii pro Stadia, která byla ale nedávno rozpuštěna.

Jade Raymond se tak uchýlila k jistému kroku, který byl v jejím postavení nejspíše nevyhnutelným. Došlo tak k založení nového vývojářského studia jménem Haven Entertainment Studios se sídlem v kanadském Montrealu. Studio je tvořeno řadou veteránů herního světa, kteří stojí za celou řadou populárních herních značek. Studio už v tuto chvíli pracuje na nové Playstation exkluzivní značce, přičemž Sony Interactive Entertainment  se stalo podporovatelem tohoto studia. Více vám poví oficiální vyjádření SIE.

Sony Interactive Entertainment je hrdým podporovatelem a investorem studia Haven,” uvádí Hermen Hulst, Head of PlayStation Studios. “Rozumíme výzvám a přínosům v budování nových kreativních týmů, stejně jako Jade se svými bohatými zkušenostmi, které v minulosti pomohly při vzniku těch největších herních sérií. S nadšením vyhlížíme zářivou budoucnost Haven Studios a jeho prvního projektu, který je v současné době ve vývoji.

Jsem velmi nadšená z této příležitosti vrátit se ke svým kořenům a pracovat s tímto talentovaným týmem na vytvoření nové IP společně,” řekla Jade Raymond, CEO a zakladatelka Haven Studios. “Spuštění nezávislého studia s podporou společnosti Sony Interactive Entertainment nám dává plnou svobodu posouvat hranice s podporou vydavatele, který hluboce rozumí tvůrčímu procesu výroby her a je známý výjimečnou kvalitou a pro hráčským přístupem na prvním místě.