Nacon Connect July 2021 – Souhrn novinek

Nacon Connect July 2021 – Souhrn novinek

7 července, 2021 0 Od Jiří Hora

Během včerejšího večera uspořádal herní vydavatel Nacon speciální event, během něhož jsme se dočkali celé řady novinek, které se této společnosti týkají. Vedle nových ukázek z již oznámených her jsem se dočkali také zcela nových oznámení, přičemž to nejzajímavější ze zmíněné prezentace naleznete v následujících odstavcích.

Vampire: The Masquerade Swansong už začátkem příštího roku

Společnost Nacon má ve svém portfóliu několik nadějných titulů, které vychází ze skvělého univerza World of Darkness. A zatímco druhý díl Vampire: The Masquerade Bloodlines je opět v nedohlednu, tak příběhové RPG s názvem Vampire: The Masquerade Swansong je na to o poznání lépe. Nejen, že se nám titul ukázal v novém gameplay traileru, ale dozvěděli jsme se také, že se jej dočkáme už v únoru příštího roku. Ve hře budeme mít možnost hrát za tři unikátní upíří charaktery se specifickými schopnostmi, které nám mají náležitě okořenit hratelnost. Doufejme, že vývoj této hry se už nikde nezasekne.

The Lord of the Rings: Gollum už příští podzim a pod Naconem

Nejnovější počin z úžasného světa J.R.R. Tolkiena, Pán Prstenů, s názvem The Lord of the Rings: Gollum nám byl představen už před více než rokem. Na svědomí ho mají lidé z Daedalic Entertainment a dočkáme se v něm unikátního pohledu na příběh a vývoj postavy Smeagola, jinak známého jako Glum. Novinkou jistě je, že o vydání se postará právě společnost Nacon, přičemž vývojáři se dohodli, že hra potřebuje ještě nějakou tu péči a tak se jej dočkáme na podzim příštího roku. Čekání si zatím můžete zkrátit u nového vývojářského deníčku.

Znovu oznámen horor Ad Infinitum

Ad Infinitum je first-person horor zasazený do období po 2. světové válce, v němž se chopíme role německého vojáka, kterého sužují traumata z války. Každou noc ho tak stíhají noční můry a halucinace, s nimiž bude muset neustále bojovat, aby se osvobodil. Pravda, ale může oživit další děsivá tajemství. Zmíněný titul je tvořen ve studiu Hekate a několik let jsme o něm neslyšeli, až do teď. Hru si pod svá křídla vzal Nacon a jak se zdá, tak se jej přeci jen dočkáme. Vydání je zatím plánováno na rok 2023, přičemž titul vyjde na PC a konzole nové generace. Je vysoce pravděpodobné, že původně oznámené, dnes již dosluhující, konzole jsou zcela ze hry. Určitě se mrkněte na nový trailer níže.

SteelRising v prvních gameplay záběrech

V minulém roce nám studio Spiders Games představilo svůj chystaný projekt s názvem SteelRising, který by měl v mnoha směrech předčit jejich zatím poslední vydaný titul s názvem GreedFall, jenž vyšel přede dvěma roky a nyní se dočkal své next-gen verze. My se ve hře chopíme role automatrona v alternativní historii během Velké francouzské revoluce za dob vlády Ludvíka XVI. Paříž je v této době sužována roboty zmíněného panovníka a na nás je, abychom je zastavili a ukončili vládu teroru. Během Nacon Connectu jsme konečně dočkali prvních gameplay záběrů a hra skutečně vypadá velmi dobře. Také nám bylo sděleno, že hra vyjde už v červnu příštího roku, což je rozhodně další skvělá zpráva. Titul vyjde na PC a konzole Xbox Series a Playstation 5.

Motocyklové závody RiMS Racing v novém traileru

Během eventu Nacon Connect nemohla chybět ani blížící se závodní hra s názvem RiMS Racing, která vyjde už 19. srpna letošního roku. Ta se má vyznačovat realistickým jízdním modelem, širokou paletou možných úprav, dokonale vymodelovanými 8 motocykly, přičemž se můžeme těšit na zástupce japonských i evropských značek. S těmito stroji se pak budeme prohánět nejen na unikátních tratích, ale i těch osvědčených oficiálních jako Laguna Seca, Nurnburgring, či Suzuka. My tu díky zmíněné akci máme zcela nový trailer zaměřený na energický hudební doprovod.

Test Drive Unlimited: Solar Crown se ukázal v regulérním traileru, známe datum vydání

Společnost Nacon je hrdým držitelem závodní série Test Drive Unlimited a tak nám přede dvěma let oznámila, že se chystá pokračování s názvem Test Drive Unlimited: Solar Crown, o jehož vývoj se stará studio Kylotonn Racing, které se v letošním roce loučí se sérií WRC. Pro studio jde o nejambicioznější a největší projekt, na kterém kdy pracovalo a samotný Nacon do hry také vkládá nemalé prostředky. Nyní jsme se konečně dočkali regulérního traileru, který rozhodně stojí za shlédnutí, přičemž jsme se také dozvěděli, že titul bude situovaný do Hong Kongu a jeho okolí. Hra má také datum vydání, přičemž se jí dočkáme 22. září 2022.

Skateboardová hra Session vyjde pod Naconem

O skateboardové hře s názvem Session víme už poměrně dlouho a to už od jejího oznámení na Xbox Briefingu v roce 2017. Titul šel do před běžného přístupu a od roku 2019 v něm také zůstává. Nyní jsme se díky akci Naconu dozvěděli, že hra vyjde pod jeho křídly a to ve své finální verzi. Ta bude dostupná vedle konzolí Xbox a PC, také na platformách od Sony, tedy PS4 a Playstation 5. K tomuto oznámení se váže také nový trailer. Škoda jen, že jsme se nedozvěděli finální datum vydání.

Oznámena hra RoboCop: Rogue City

Na závěr celého eventu si Nacon připravil nečekané překvapení. Došlo totiž na oznámení hry RoboCop: Rogue City, která je vyvíjena ve studiu Teyon, jenž stojí za poslední, poměrně povedenou, adaptací Terminator: Resistance. Hra vyjde v roce 2023 pro PC a konzole Xbox Series a Playstation 5. Oznámení doprovodil první, zatím nic neříkající, teaser. Ve hře se chopíme kultovního RoboCopa, tedy bývalého policisty Alexe Murphyho, jenž byl brutálně zavražděn a jeho mozek a část těla byly implementovány do robotického těla. Murphy se tak vydává v nové zbroji zastavit zločin ve starém Detroitu, jehož ulici brázdí ty nejhorší zločinci.