Novinkový speciál: Oznámena řada nových titulů pro Playstation 4

Novinkový speciál: Oznámena řada nových titulů pro Playstation 4

7 března, 2019 0 Od Jiří Hora

Sony na letošní rok v přípravě mnoho titulů nemá a ostatně jak sami řekli, tak budou cílit na méně titulů, které to však vynahradí svou kvalitou. V podstatě zatím víme jen o jedné potvrzené velké exkluzivní hře, kterou bude za měsíc Days Gone, ale dle úniku jednoho z herních obchodů, by mohl být podzim ve znamení The Last of Us Part II. Playstation 4 však v následujících letech dostane rovnou několik nových titulů, které byly dnes oznámeny a představeny v rámci trailerů. Vzhledem k tomu, že jde o více her, tak jsme se rozhodli vše uvést v jednom velkém novinkovém speciálu.

1) AI-Limit

Jedním z oznámených titulů pro konzoli PS4 je zajímavě vyhlížející akční jrpg s názvem AI-Limit. V něm se chopíme Arrisa, bojovníka, který bude putovat záhadným světem plným tajemství, kde se bude muset utkat s řadou nepřátel. K tomu mu budou nápomocny různé druhy zbraní a každá z nich bude disponovat unikátní vlastností. AI-Limit vytváří již několik let studio Sense Games, které navíc slibuje zajímavý příběh s několika konci. Jak se jejich snaha zatím vyplácí, se podívejte v traileru.

2) In Nightmares (pracovní nazev)

Mezi nově oznámeným tituly byla i hra studia Magicfish s pracovním názvem In Nightmares. I když pro popis hry je to více než výstižné. Tato děsivá adventura nás vhodí do pohádkového světa snů, ale hlavně těch zlých, tedy doslova nočních můr. Hra bude vyprávět příběh plný bolesti, ale i následného prozření. Vývojáři nám i přes pracovní název předvedli hru v traileru.

3) Convallaria

Onlinovek není nikdy dost, tedy alespoň to asi myslí studio Loong Force, které představilo svou hru Convallaria. V té navštívíme fiktivní svět, který budeme sdílet s dalšími hráči proti AI nepřátelům, ale chybět nebudou ani souboje PvP. Bohužel více o hře prozrazeno nebylo, dle zpráv vývojářů je teprve v rané fazy vývoje, ale i tak se můžete podívat na první trailer ze hry.

4) RAN: Lost Islands

Studio Jolly Roger vzniklo teprve nedávno, ale již v tuto chvíli by mělo mít rozpracováno několik projektů a jeden z nich se nám rozhodli představit. Jde o multiplayerovou akci s prvky survivalu zasazenou do 17. století. S oznámením vyšel i trailer s gameplay záběry pre-alfa verze hry, na který se také můžete podívat. Na další a detailnější informace si budeme muset ještě počkat.

5) F.I.S.T. (pracovní název)

Máte rádi králíky a přijdou vám roztomilí? Tak to jste ještě neviděli králíka s velkou mechanickou paží připnutou na zádech. Ten je totiž hlavním hrdinou další oznámené hry od studia TiGames, která je prozatím pojmenována jednoduše F.I.S.T.  V ní se výše zmíněný hrdina bude muset postavit nepřátelským robotům ve velkém otevřeném světě, který by nás měl svým zpracováním nutit k jeho průzkumu. Zaujal vás tento koncept? Tak se mrkněte do traileru.

6) Evotinction

Nedávno založené studio Spikewave Games představilo v rámci své spolupráce s herní divizí Sony jejich první titul s názvem Evotinction. Hra z traileru vypadá opravdu zajímavě a bude v sobě snoubit prvky stealth a hackování. To vše bude viděno z pohledu třetí osoby. Bohužel vývojáři zatím ke hře nechtěli sdělit bližší detaily.

Všechny oznámené hry vypadají vskutku zajímavě, ale zatím se neví, jestli se všechny z nich podívají i k nám na západ. Jelikož jde o projekty menších, či nových čínských studií. Vše tedy bude záviset na jejich úspěchu. Můžeme předpokládat, že většina, či všechny budou šířeny skrze digitální distribuci.