Pirátská hra Sea of Thieves zamířila do 10. sezóny

Pirátská hra Sea of Thieves zamířila do 10. sezóny

25 října, 2023 0 Od Jiří Hora

Multiplayerová hra studia RARE s názvem Sea of Thieves dávno překročila stín svého launche a nyní se těší solidní oblibě a také řádné podpoře. Ostatně nyní přešla hra do své 10. sezóny, která nabídne tradičně solidní porci nového obsahu a řadu novinek. Ostatně je tato sezóna označována jako ta vůbec největší  a na co se můžete v nové sezóně těšit? Na to vám odpoví odstavce níže, které jsme převzali z oficiální tiskové zprávy. Sea of Thieves je k dispozici na Xbox Series X/S, Xbox One a PC. Také se nezapomeňte pod novinkou podívat na nový trailer.

Nové možnosti navazování kontaktů

Napříč různými posádkami, časovými zónami, a dokonce platformami mohou gildy spojovat skupiny pirátů s podobnou identitou a cíli, které jsou v případě úspěchu odměněny sdílenými odměnami. Díky funkci Kroniky gildy mohou hráči také zpětně zjistit to, co podnikali ostatní členové během jejich nepřítomnosti. Gildy mají limit 24 členů, přičemž hráč může být členem maximální tří gild.

Sdílený postup a odměny

Gilda nejen usnadňuje námořní výpravy s rozšířeným počtem členů posádky, ale je to také nový způsob získávání odměn! Pokud se plavíte na lodi příslušející gildě, přispíváte tím ke sdílené reputaci vašeho spolku. Můžete odemknout odměny zahrnující například speciální oblečení tematicky rozdělené podle rozdílných úloh jednotlivých lodí. Navíc s každým dosaženým 100. levelem kolektivní reputace guildy získáte odznak vylepšující plaketu a reputační kartu gildy.

Vylepšování lodí členů guildy 

Za gildu se pochopitelně nemůžete plavit bez lodi. Kterýkoli kapitán vlastníci loď ji může dát gildě k dispozici a zvolit si, zda ji mohou používat i ostatní členové, pokud on sám právě nemůže hrát. Dotyčná loď si přitom zachová všechny své úpravy a dekorace.

A to není zdaleka vše

I když jsou guildy hlavní „hvězdou“ 10. sezóny, nejsou tím jediným, na co se mohou hráči těšit. Nová aktualizace přináší řadu dalších kvalitativních změn, jako jsou třeba veslové čluny v pestré paletě nových barev a možnost jejich opravy. Výčet novinek říjnové aktualizace tím ovšem nekončí. Desátá sezóna bude přinášet další funkce a prvky po celý zbytek letošního roku. V listopadu můžete očekávat výzvu Skull of Siren Song Voyages, která zahrnuje celoserverový hon za obrovským novým pokladem. V prosinci pak bude následovat aktualizace Safer Seas umožňující nalezení námořních tras bez přerušení.