Přiblížen režim Volná jízda pro Mafia: Definitive Edition

Přiblížen režim Volná jízda pro Mafia: Definitive Edition

23 září, 2020 0 Od Jiří Hora

Remake první Mafie je už skutečně za dveřmi. Hra totiž vychází už tento pátek a to na platformách PC, Xbox One a Playstation 4. Proč si ji tedy ještě naposledy nepřipomenout. Obzvláště, když se s námi nyní vývojáři z Hangar 13 podělili o informace k poslednímu hernímu režimu ve hře, kterým je Volná jízda – režim, jenž byl v původní hře rozdělen do dvou částí, tedy Jízda a Extrémní jízda. Volná jízda byl v minulosti u hráčů velice populární a to zejména tím, že mohli skutečně nasávat atmosféru města inspirovaného Amerikou 30. let minulého století.

O režimu Volná jízda se rozpovídal vedoucí designér studia Hangar 13, Ondřej Vévoda. Ten hovořil o tom, že při tvorbě tohoto režimu zkombinovali to nejlepší z režimů Jízda a Extrémní jízda, a vytvořili tak jeden ucelený zážitek. Ačkoliv je brán nový režim spíše jako bonusový, tak vývojáři nic neponechali náhodě. I zde nás čeká celá řada misí, většinou spojených s taxikářením, ale těšit se můžeme i na celou řadu skrytých úkolů, které má být radost objevovat. Režim je ideální k tomu, abyste si naplno vychutnali nově zpracované město Lost Heaven, aniž by vás tlačili nesplněné úkoly. Jde tak o ideální režim k hledání vzácných vozidel, či sběratelských předmětů.

Do režimu Volná jízda můžete vstoupit ihned poté, co odehrajete původní misi. Vždy se na začátku ocitáte v Salieriho baru, kde si můžete Tommyho patřičně vybavit a to ať tom správným ohozem, či náležitými zbraněmi. Chybět nemůže ani přístup ke garáži. Vévoda vysloveně láká k tomu, abychom se vydávali do venkovských částí mapy, kde na nás mají čekat úchvatné výhledy na město. Tak co říkáte, už se tohoto pátku také nemůžete dočkat? My rozhodně. Mafia Definitive Edition navíc v ten den vyjde i v rámci kompletní edice Mafia Trilogy, jenž bude obsahovat ještě definitivní edice druhého a třetího dílu. Níže se také podívejte na poslední trailer.