MXGP 2020 krabicově pouze na PS5 + spousta nových informací

MXGP 2020 krabicově pouze na PS5 + spousta nových informací

23 září, 2020 0 Od Jiří Hora

Koncem minulého týdne nás herní studio Milestone potěšilo oznámením dalšího ročníku jejich povedené série MXGP, jenž tradičně disponuje oficiální licencí FIM Motocross World Championship. Mě však oznámení i mírně zklamalo a to absencí verze pro Xbox Series X. MXGP 2020 totiž zamíří pouze na PC, Xbox One, Playstation 4 a Playstation 5. Nyní nám navíc český distributor COMGAD s.r.o. sdělil další zajímavou zprávu, která nejspíše moc nepotěší nadšence do fyzických verzí. Krabicové verze se totiž dočká pouze jedna jediná platforma a to Playstation 5. Zbylé tři platformy si musí vystačit s digitální distribucí. Hra pak na všech platformách vyjde 10. prosince letošního roku.

Aby toho nebylo málo, tak místní distributor se s námi podělil i o celou řadu informací, které se letošního ročníku týkají. V textu níže také můžete naleznout některé funkce, které jsou označeny * (hvězdičkou). Tyto funkce nebudou ve hře přítomny v den vydání, ale přibudou později v rámci jednoho s post-launch updatů. I tak se ale zdá, že se letos máme skutečně na co těšit.

Ve hře MXGP 2020 si budete moct naplno užít vzrušení aktuální sezóny MXGP, soutěžit se 68 závodníky z kategorií MXGP i MX2 na 19 okruzích sezóny 2020. Hráči budou začínat jako zelenáči a mohou si vybrat vlastní cestu ke slávě: přidat se k oficiálnímu týmu, nebo si založit vlastní.

Nestačí vám oficiální tratě MXGP? Track Editor se vrací se skvělými novými funkcemi. Díky nové funkci Heightmaps mohou hráči replikovat reálnou konfiguraci tratí MX, které se často staví na kopcích a horách – mohou tak přidat na realismu a vyzkoušet si veškeré výzvy, kterým čelí skuteční jezdci během závodů. Na výběr bude ze 4 různých druhů terénu, které si hráči mohou upravit – pláň, kamenolom, vinice a les – a vytvořit tak trať svých snů. Zcela nové vytvořené tratě pak mohou sdílet online.

Aby si hráči mohli užít volnou jízdu, sami nebo s přáteli, MXGP 2020 opět přináší jednu z nejoblíbenějších funkcí: Playground. Hráči mohou prověřit své závodní schopnosti v novém prostředí inspirovaném norskými fjordy a letos mohou rovněž svobodně jezdit se 3 přáteli. A abys si všichni mohli v Playground užít ještě víc zábavy, vrací se oblíbený režim Waypoint, který nyní umožňuje závody až 4 hráčů.

Režim více hráčů v MXGP 2020 bude posílen o dedikované servery, které zajistí herní zážitek bez lagů, a díky Race Director Mode* umožní vytvářet úžasné online turnaje, kde budou hráči rozhodovat o startovních pozicích, rozdávat postihy nebo si vybírat, na kterou kameru se zaměří.

V neposlední řadě se bude v MXGP 2020 každý závodník cítit jedinečně díky více než 10 000 předmětům, které jsou všechny licencovány od více než 110 značek ze světa motocrossu. Nejde jen o kosmetické úpravy: rovněž si bude možné vylepšit výkon motorky díky realistické replice různých součástí.” stojí v oficiální tiskové zprávě distributora COMGAD s.r.o.