Vznikne Polda 8

Vznikne Polda 8

15 března, 2024 0 Od Adam Šindler

Fanoušci opět podpořili Zima Software a dočkáme se tak dalšího dílu point-and-klik adventury Polda. Vybrala se požadovaná částka, a tak se dočkáme 8. dílu, které má být rozloučení s Pankrácem. Petr Zima ze studia Zima Software požadoval částku 1 088 888 Kč. Tuto částku se podařilo na platformě HitHit, kde kampaň stále probíhá, vybrat. Titul se zaměří na to, co se s Pankrácem stalo poté, co se usídlil v Egyptě. Bude se tak jednat o takové malé ohlédnutí za tím, co se stalo mezi Poldou 5 a Poldou 6. Herní doba Poldy 8 bude nějakých 12 hodin.

Za začátku jsem zmínil, že se bude jednat o posledním díl s Pankrácem, kterého dabuje Luděk Sobota. „Luďka Sobotu již bohužel dabing hodně vyčerpává, a protože nahrazení hlasu Pankráce, nebo imitace jeho hlasu, nám přijde vůči mistrovi velice nedůstojná, rozhodli jsme se, že Polda 8 bude vlastně takové rozloučení s postavou Pankráce,“ vysvětlil autor hry.

Autor také krátce nastínil příběh. „Pankrác bude na začátku hry unesen ze své rodné vesničky v Lupanech a hledat se ho vydá naše Monika z předchozího dílu, spolu se zbrusu novou postavou. Celkem se tedy bude ve hře hrát za tři postavy. Ve hře budeme opět používat cestování časem, a tak se společně podíváme do několika koutů naší historie. Chtěli bychom hru opět okořenit několika akčními mezihrami,“ říká Svoboda.

Polda 8 je v plánu na konec roku 2026 pro Windows a MacOS. Na verze pro Android a iOS se můžeme těšit zhruba o rok později. Na konzole v současné době osmý díl plánován není.