Amazon Studios chystají filmy a seriály ze světa Warhammer 40.000, hlavní hvězdou a producentem je Henry Cavill

Amazon Studios chystají filmy a seriály ze světa Warhammer 40.000, hlavní hvězdou a producentem je Henry Cavill

19 prosince, 2022 0 Od Jiří Hora

Jméno Henry Cavill slýcháme v posledních měsících poměrně často a pokaždé v trochu jiné souvislosti. Nejprve to bylo ve spojení s jeho koncem v seriálu Zaklínač. Následně se mluvilo o jeho návratu do role Supermana, jenž se nakonec neuskuteční, jelikož nový vedoucí DC, James Gunn, chce celý DCU zresetovat a začít znovu. Každopádně Cavill ani tak strádat nebude, jelikož se stane hvězdou nově budovaného filmového a seriálového universa a to pod taktovkou Vertigo, Amazon Studios a Games Workshop.

Amazon Studios totiž získalo práva na značku Warhammer 40.000 od Games Workshop, přičemž hlavní hvězdou se stane právě Henry Cavill, jenž bude zároveň výkonným producentem. Načež se Cavill k celé situaci vyjádřil „Warhammer miluji od svého dětství a je tedy tento okamžik pro mě opravdu výjmečný. Možnost být součástí tohoto nového filmového univerza od jeho počátku je pro mě velkou poctou a zároveň odpovědností… Nemohl bych být vděčnější za všechnu tu dřinu, kterou společnosti Amazon, Vertigo a Games Workshop vynaložily, aby se toto mohlo uskutečnit. Jsem tak o krom blíž ke splnění mého životního snu“ 

Není žádným tajemstvím, že je Cavill velkým fanouškem nejen videoher, ale i řady dalších popkulturních záležitostí. To je také jeden z důvodů proč je tak populární, což je spojené i s jeho povahou. Ačkoliv byl Cavill skvělý Geralt, i ikonický Superman, tak je třeba hledět do budoucna, kdy jej uvidíme ve stěžejní roli, co by nejspíše důstojníka Space Marines.