Anthem propadl, BioWare banují a Sony vrací peníze

Anthem propadl, BioWare banují a Sony vrací peníze

4 března, 2019 0 Od Jiří Hora

Pokud si vzpomínáte, tak jsme dlouho měli Anthem za jednu z největších nadějí letošního roku a adepta na hru roku, ale všichni víme, jak to dopadlo. Anthem propadl snad ve všech ohledech. Navíc o problémech hry nás přesvědčily obě demoverze, kdy ani v jednom případě hra neběžela jak měla. A my už tušili velký průšvih, který se nakonec potvrdil a hra si odnášela v recenzích silně průměrné známky. Největším problémem hry je jednoznačně její chod, kdy vše neustále padá, či dochází k samovolnému vypínání konzole. Problémy jsou ale i s in-game obsahem, kdy si díky chybám mohli hráči přijít na lepší Gear v době, kdy na něj dosáhnout zkrátka neměli.

Poslední chybu se BioWare rozhodlo řešit, tím neříkáme, že by hru neustále neopravovali, zatím to však není vidět. Jenže chyby s lootem vývojáři řeší velmi nemile. Hráči, kteří si takto přišli na lepší vybavení dostávají ban, což rozhodně není pro BioWare dobrá vizitka. Vlastně dělají stejné chyby, jako Bethesda s jejich Fallout 76, kdy podobný problém řešili naprosto stejným způsobem. Jenže za chyby může hra, nikoliv hráč, který vlastně ani nemusí mít potuchy, že dělá něco špatně, ale do hry se již díky banu nedostane. Takže si pak představte, jaký je to pocit, když si koupíte hru, ta pořádně nefunguje, ale vám do ní navíc seberou přístup.

Asi se dá pochopit, že řada hráčů touží po zisku svých peněz zpět, jelikož rozhodně nedostali produkt, který by byl funkční, či takový jaký byl propagován. Nevíme, jak se k této situaci staví samotné EA na PC, či Microsoft na Xboxu (předpokládám, že tu platí stále stejné podmínky maximálně dvou odehraných hodin pro vrácení peněz), ale Sony již řadě uživatelů vrátila za hru peníze. Některým stačilo jen napsat na podporu a peníze měli do několika minut zpět, ale ne všichni měli to štěstí. Takže těžko říci, jaká kritéria neúspěšní hráči nesplnili, či to záleží na tom, kdo se zrovna nachází na druhé straně na podpoře.

Ať už je to kolem Anthem jakékoliv, tak EA si zadělalo na průšvih roku a Bioware si rozhodně reputaci nenapravili. EA je tak momentálně ve stejné situaci jako minulý rok Bethesda, teď už jen nezbývá nic jiného, než hru dostat do patřičného stavu, aby se hráči do ní mohli vrátit a dostali tak to, co celou dobu očekávali. V Anthem ten potenciál stále dřímá, jen ho chce správně probudit.