ARMA Reforger oficiálně oznámena a zároveň vyšla na PC a Xbox Series, ARMA 4 oficiálně ve vývoji

ARMA Reforger oficiálně oznámena a zároveň vyšla na PC a Xbox Series, ARMA 4 oficiálně ve vývoji

18 května, 2022 0 Od Jiří Hora

Začátkem týdne jsme vás informovali o tom, že na internet unikla informace o hře ARMA Reforger, která nám byla nyní oficiálně oznámena skrze speciální stream studia Bohemia Interactive. Hra nejenže byla oficiálně oznámena, ale zároveň také vyšla a to v předběžných přístupech na platformách PC a Xbox Series. Momentálně ji můžete zakoupit za €29,9,-, což je poměrně příjemná cena. ARMA Reforger je prvním stupněm k demonstraci enginu Enfusion hráčům, kteří v něm mohou zkoumat jeho možnosti a zároveň tak poskytovat vývojářům cenou zpětnou vazbu pro vývoj ARMA 4, která je také oficiálně ve vývoji. Ostatně více vám řekne video níže Road to ARMA 4. Zpět ale k ARMA Reforger, jelikož tisková zpráva, jenž naleznete pod tímto odstavcem nám dává skutečně hutnou porci informací.

Návrat na Everon

Arma Reforger čerpá z odkazu debutové hry Bohemia Interactive Arma: Cold War Assault a vrací hráče na ostrov Everon – do známého prostředí během osmdesátých let minulého století. Samotný terén, který je součástí fiktivního maldenského souostroví, byl od základu přetvořen a díky možnostem enginu Enfusion vylepšen o objekty jako jsou jezera, rybníky a tekoucí řeky. Mapa, která se rozprostírá na impozantní ploše 164 km2 obsahuje 51 km2 pevniny a hráčům nabízí nespočet zákoutí k prozkoumání. Everon je plný hustých lesů, kopců, hor, polí a idylických vesnic inspirovaných bývalým Československem.

Dva nové herní režimy

Pokud jde o hratelný obsah, Arma Reforger přichází se dvěma herními režimy pro více hráčů. První z nich je Conflict – perzistentní souboj týmů o ovládnutí ostrova. Ten hráče motivuje k vzájemné spolupráci při obsazování strategických pozic nepřítele. Budováním základen a plněním úkolů mohou získat vyšší a vyšší hodnost. Na výběr jsou dvě primární frakce, americká nebo sovětská, a každá přichází s autentickými zbraněmi, vozidly a vybavením. K dispozici je také menší nezávislá strana s vlastním vybavením, kterou veteráni série Arma bezpečně rozpoznají z prvního dílu Cold War Crisiss.

Druhý herní režim je editor misí v reálném čase, známý jako Game Master. V tomto sandboxu se jeden nebo více hráčů ujímá role Game Mastera a vytváří dynamický zážitek pro ostatní hráče. Tento uživatelský přívětivý nástroj pro tvůrce misí navržený s ohledem na nováčky i dlouholeté hráče Arma tak zajišťuje vždy jedinečný herní zážitek. Tento režim je navíc kompatibilní s moddovaným obsahem od komunitních tvůrců.

Nové nástroje pro modding a sdílení obsahu

Kromě toho poskytne Arma Reforger hráčům přístup k nové vlastní platformě pro sdílení uživatelského obsahu s názvem Workshop. Zde mohou být mody od PC hráčů snadno publikovány a sdíleny s ostatními hráči nejen na PC, ale i na Xboxu. Spolu s vydáním Arma Reforger se zájemcům dostane do ruky také balíček nástrojů pro tvorbu uživatelského obsahu s názvem Workbench. Ten poskytne komunitě stejné nástroje, které používají samotní vývojáři v Bohemia Interactive. Každý uživatel se základní znalostí skriptování v jazyce C# by měl být schopen přidat vlastní vzorce chování AI, zvukové a vizuální modely, textury nebo dokonce zcela nové herní mechaniky. Tvůrci mohou importovat své výtvory pomocí intuitivních pracovních postupů. Zájemci mohou díky sadě nástrojů Workbench detailně prozkoumat možnosti nového enginu Enfusion a naučit se nové postupy moddování s velkým předstihem před vydáním Arma 4.

Hlavní vlastnosti Arma Reforger

● Herní režimy

Vydejte se na bojiště v jednom ze dvou herních režimů pro více hráčů. Vyberte si stranu a bojujte o ostrov Everon v konfliktu, nebo vytvářejte a spravujte vlastní bitvy v reálném čase v režimu Game Master.

● Multiplatformní titul

Autentický zážitek z Arma série je poprvé dostupný i na konzolích. Modifikovaný obsah není exkluzivní pro PC. Moddy si mohou stáhnout také majitelé konzolí díky vlastní platformě Workshop.

● Reforging Arma

Arma Reforger je všestranná kreativní platforma poháněná zbrusu novým enginem Enfusion. Každý aspekt hry lze modifikovat pomocí sady integrovaných nástrojů Workbench navržených s ohledem na potřeby komunitních tvůrců.

● Workshop

Rozšiřte hru o originální modifikovaný obsah nebo si vytvořte a sdílejte svůj vlastní! Workshop je vlastní integrovaná služba Bohemia Interactive, což znamená, že si moddy mohou užít jak hráči na PC, tak na konzolích.

● Workbench

Díky enginu Enfusion můžete Arma Reforger modifikovat pomocí stejných nástrojů, které používají vývojáři v Bohemia Interactive. Jediným limitem jsou technické schopnosti a představivost.