Blíže představena funkce Smart Delivery konzole Xbox Series X

Blíže představena funkce Smart Delivery konzole Xbox Series X

16 června, 2020 0 Od Jiří Hora

Podíváme-li se na konzole nadcházející generace, pak už v tuto chvíli víme, že budou oplývat celou řadou zajímavých funkcí. Jednu z nich si dnes přiblížíme. Jde o funkci Smart Delivery pro konzoli Xbox Series X, která by ve zkratce měla znamenat, že pokud bude nějaká z her tuto funkci podporovat, tak si hru stačí koupit pro jednu z aktuálních platforem Xbox a automaticky získáte přístup k té druhé. Abychom tomu všemu porozuměli lépe, tak si pro nás Microsoft přichystal hned trojici příkladů, jak bude Smart Delivery na Xbox Series X fungovat.

1) Dnes řada majitelů Xbox One vlastní třeba Gears 5, ať už si hru koupili, či ji mají zpřístupněnu přes Game Pass. Pokud se rozhodnete koupit konzoli Xbox Series X, pak stačí pouze si hru najít ve své knihovně a díky Smart Delivery získáte zdarma přístup k vylepšené verzi pro XSX.

2) Koncem letošního roku má vyjít dlouho očekávané Halo Infinite. To už bude ihned dostupné na obou konzolích, jak Xbox One, tak Xbox Series X. Vám ale postačí koupit pouze jednu z těchto verzí a můžete si ji zahrát na každé ze zmíněných konzolí. Systém automaticky rozpozná, jakou verzi hry má stáhnout.

3) Poslední příklad byl uvedený na hře Cyberpunk 2077, která vychází už 17. září pro Xbox One. Tato hra bude během vydání dostupná ve zpětně kompatibilitě pro Xbox Series X a jakmile bude dostupný update, který hru ještě následně vylepší, tak se rovněž automaticky a bezplatné stáhne.

Microsoft rovněž vydal seznam prvních her, které budou funkci Smart Delivery podporovat. Seznam vypadá aktuálně následovně:

– Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft)
– Call of the Sea (Raw Fury)
– Chorus (Deep Silver)
– Cyberpunk 2077 (CD Projekt RED)
– Destiny 2 (Bungie)
– DIRT 5 (Codemasters)
– Gears 5 (Microsoft)
– Halo Infinite (Microsoft)
– Metal: Hellslinger (Funcom)
– Scarlet Nexus (Bandai Namco)
– Second Extinction (Systemic Reaction)
– The Ascent (Circle Entertainment)
– Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 (Paradox Interactive)
– Yakuza: Like a Dragon (Sega)