CD Projekt Red odhalilo dlouhodobé plány, připravují se 3 hry ze série Zaklínač i nový Cyberpunk

CD Projekt Red odhalilo dlouhodobé plány, připravují se 3 hry ze série Zaklínač i nový Cyberpunk

5 října, 2022 0 Od Jiří Hora

Polské studio CD Projekt Red poměrně nedávno expandovalo do Spojených států a zároveň oslavilo obří prodejní úspěch hry Cyberpunk 2077. Ten závisel na pozdějších prodejích hry a tedy dlouhodobější strategii, která se společnosti nakonec vyplatila, pomohli tomu samozřejmě i slevové akce, kterých nebylo málo. Každopádně už víme, že studio připravuje novou hru ze světa Zaklínače, jejíž vývoj je v plném proudu a jež poběží na Unreal Enginu 5, ale polské studio toho má na práci daleko více, jak bylo nyní oznámeno.

Tvůrci pracují rovnou na třech nových hrách ze série Zaklínač. První je Project Sirius, jenž je nová hra od studia The Molasses Flood, tedy zde bude CD Projekt Red figurovat, co by producent. Stejně tak tomu bude u Projectu Canis Majoris, jenž má být open-world hrou, na němž dělá zatím nespecifikované 3rd party studio. Poslední hrou je Project Polaris, což je již zmíněný kousek vyvíjený na Unreal Engine 5. 

Pak jsem se dozvěděli také novinky týkající se světa hry Cyberpunk 2077. Jak jistě víte, tak do již vydané hry dorazí první a jediné rozšíření Phantom Liberty. Následně bylo ale oznámeno i regulérní pokračování s kodovým označením Project Orion. Tento titul je zatím v pre-produkci. Nakonec je tu Project Hadar, který má být zcela novou značkou, které se nachází v konceptuální fázi.