Chystá se seriálová adaptace Warhammer 40.000

Chystá se seriálová adaptace Warhammer 40.000

22 července, 2019 0 Od Jiří Hora

Universum Warhammer je známé po celém světě, kdy se o jeho popularitu postarala zejména stolní strategická hra s dílny Games Workshop, která to rozjela rovnou na svou frontách. Konkrétně v žánru Fantasy a pak v žánru scifi, kdy ona vědecko-fantastická odnož nese název Warhammer 40.000. Obě větve universa se potom dočkaly jak knižních adaptací, tak celé řady her, ale filmová plátna, či TV se sériím vyhýbala. To by se ale v brzké době mohlo změnit, tedy alespoň v případě Warhammer 40.000.

O seriálovou adaptaci Warhammer 40.000 se v tuto chvíli stará scénárista Frank Spotnitz, jenž má za sebou celou řadu úspěšných seriálů mezi něž patří i kultovní seriál Akta X. Seriál v tuto chvíli nemá žádného produkčního partnera, ale to se dozajista brzy změní. Zatím jej zaštiťuje osobně společnost Games Workshop, jenž je zároveň i vlastníkem celé značky Warhammer. A kam se tedy v seriálu podíváme? Navštívíme dobu, kdy lidstvo je na pokraji vlastního vyhynutí, ale i přesto neustále svádí války, při nichž umírají další a další lidé. Navíc je potřeba přijít na kloub konspiraci mimozemských ras, démonů a heretiků. To vše dřív, než dojde k naprosté zkáze lidstva. Vše tak padne na bedra Inkvizitora Gregora Eisenhorna, jenž bude zároveň hlavní postavou seriálu, který se podle něj i rovněž bude jmenovat, tedy Eisenhorn.

Osobně jsem zvědav na to, jak vše dopadne. Universum Warhammer je bezednou studnucí inspirace k tvorbě filmů, či v tomto případě seriálu. Vše stačí jen pojmout tím správným způsobem.