Chystaná FIFA 23 má nabídnout cross-play a další novinky

Chystaná FIFA 23 má nabídnout cross-play a další novinky

1 března, 2022 4 Od Jiří Hora

Během letošního roku se dozajista dočkáme mnoha nových ročníků sportovních her a mezi nimi bude i nová FIFA 23. Stále by se tedy herní série měla jmenovat. O této hře totiž nyní informoval známý insider Tom Henderson, který sebou přináší i mnoho zajímavých novinek, jenž by se měly k novému ročníku fotbalové série pojit.

Zcela poprvé v historii série by tak měl být k dispozici cross-play. Tedy hráči by se měli mít možnost připojovat do utkání nehledě na preferovanou platformu. Z obliga asi vyjdou verze pro Nintendo Switch, které jedou v Legacy modelu. Také je otázkou, jak bude crossplay podporován, jelikož jak víme, tak verze pro Xbox Series a Playstation 5 se liší technologií, takže by nejspíše platil crossplay skrze tyto dvě platformy a pak zvláště Xbox One, Playstation 4 a PC, jelikož PC stále vychází ze zmíněných old gen konzolí, pokud tomu letos nebude jinak.

Vedle podpory crossplaye by měla hra zahrnovat také mužské i ženské mistrovství světa, což by byla určitě důležitá licence. Dle Hendersona ale EA jedná o rozšíření dalších licenčních smluv a to jak na ženské ligy, tak týmy. Jak ale nakonec bude letošní ročník doopravdy vypadat nám řekne nejspíše až letní akce EA Play. Do té doby je nutné vše brát s rezervou.