Comic-Con v moci nových oznámení Marvel Studios

Comic-Con v moci nových oznámení Marvel Studios

21 července, 2019 0 Od Jiří Hora

Letošnímu víkendu vládla obří akce v podobě Comic-Conu, který tradičně probíhal v kalifornském San Diegu. I přesto, že na programu toho bylo opravdu hodně a vedle komiksů se zde ocitly i různé popkulturní filmové značky, tak samotným filmům vládl jednoznačně Marvel, tedy Marvel Studios s jejich MCU, které se od příštího roku spustí svou 4. fázi. Společně s tímto faktem, tak došlo na oznámení celé řady nových filmů, ale i seriálu, které budou navazovat na události Avengers Endgame, potažmo Spider-man Far From Home. Tak se tedy pojďme podívat na to, co nám bylo během Comic-Conu v rámci MCU představeno.

Jako první se představilo The Eternals, jehož se dočkáme v listopadu příštího roku. Zároveň jsme se i dozvěděli, kdo si střihne hlavní postavy samotného snímku. Thenu si zahraje Angelina Jolie, Icara pak Richard Madden, Kingoa ztvární Kumail Ninjjani, Brien Tyree Henry se ocitne v kůži postavy Phasta a nakonec Ajak si zahraje Salma Hayek.

Solovky se dočká i komiks Shang-Chi. V něm se hlavní hrdina, kterého si zahraje herec a kaskader Simu Liu, se bude muset postavit nebezpečném Mandarinovi, tedy tomu skutečnému. Jak jistě víte v Iron Man 3 se Mandarin ve skutečnosti neobjevil, Mandarin ztvárněnílý Benem Kingsleym byl podvodník. Film bude mít premiéru v únoru 2021 a bude mít název Shang-Chi and the Legend  of the Ten Rings, u nás by se tedy snímek měl jmenovat Shang-Chi a Legenda o Deseti Prstenech.

Na panelu Marvel Studios nechyběla ani sólovka Black Widow, jenž dostala datum premiéry 1. května 2020. Do hlavní role se vrátí Scarlett Johansson, kdy po jejím boku se ve filmu objeví také David Harbour, Florence Pugh a Rachel Weisz. Podle všeho by se měl film nést v podobném duchu jako Captain America and Winter Soldier.

Dočkali jsme se i oznámení druhého sólového Doctora Strange, jenž ponese název Doctor Strange in the Multiverse of Madness (zde pravděpodobně Doctor Strange v Multivesmíru Šílenství) a dočkáme se jej v květnu 2021. Vedle Doctora Strange, jehož si opět zahraje Benedict Cumberbatch, se objeví i postava Scarlet Witch, jíž hraje Elizabeth Olsen. Film bude silně spjat s novým seriálem WandaVision, v němž bude hrát právě Scarlet Witch hlavní roli.

Dalším oficiálně představeným pokračováním byl Thor: Love and Thunder. Thor je zatím jedinou sérií z MCU, jenž dostala čtvrtý sólový film. Tento díl vychází z komiksu o ženském Thorovi, jehož si ve filmu zahraje Natalia Portman, a nejspíše tak půjde o další anomálii po protržení bran Multivesmíru, k němuž došlo díky lusknutí prstů na konci Avengers Endgame. Nic méně ve filmu se objeví v hlavní roli opět Chris Hemsworth jako Thor, ale také Tessa Thompson jako Valkyra. Čtvrtý Thor se do kin podívá v listopadu 2021.

O nečekané překvapení se postaral poslední oficiálně představený film, kterým je Blade. Ten bude vycházet z komiksů od Marvelu s tím, že do hlavní role legendárního poloupíra a lovce upírů byl usazen Mahershala Ali. Bohužel více informací o filmu nepadlo, tedy ani přibližný termín premiéry.

Všechny snímky představil Kevin Feige, tedy šéf Marvel Studios. Ten se ještě vyjádřil ve zkratce k dalším filmům, které však nemají data premiér ani konečné názvy. Konkrétně tedy jde i Guardians of the Galaxy vol. 3, Black Panther 2 a Captain Marvel 2. Do MCU také budou oficiálně zakomponováni nově získání X-Mění a také Fantastická Čtyřka. Skvělou zprávou pro Disney, potažmo Marvel Studios byl i fakt, že Avengers Endgame nakonec úspěšně pokořili Avatara a stali se tak nejvýdělečnějším filmem všech dob.

Tato novinka o rozsahu článku stále nekončí. Na panelu Marvel Studios nechybělo ani několik seriálů. Vedle WandaVision se totiž na streamovací kanál Disney+ objeví i seriály Loki, kde se do své role vrátí Tom Hiddleston, The Falcon and the Winter Soldier, kde se rovněž do svých rolí vrátí Anthony Mackie a Sebastian Stan, a také Hawkeye s Jeremy Rennerem v hlavní roli.