FIFA 20 v prvním gameplay traileru

FIFA 20 v prvním gameplay traileru

21 července, 2019 0 Od Jiří Hora

O tom, že v letošním roce vyjde nová FIFA asi nikdo nepochyboval. EA si pro letošní rok připravilo hned několik novinek, kdy tou nejzásadnější je nejspíše spojení hlavní série FIFA s FIFA Street a tedy i návrat pouličního fotbalu na naše herní zařízení, jenž běží pod licencí Volta. Kromě této velké obsahové novinky přinese letošní ročník FIFA 20 i celou řadu dalších vylepšení, které nám blíže představuje nový trailer, jenž poprvé zahrnuje i celou řadu gameplay záběrů.

Novinek v nové FIFĚ nebude vůbec málo. Hlavní inovace ve hře jsou prakticky rozděleny do tří větších skupin. První je Autentický průběh zápasu, kdy bude kladen větší důraz na samotnou hru. Hráči na hřišti řízení umělou inteligencí budou mít povědomí o čase, prostoru, či pozici. Hra bude působit reálněji a to také díky novým animacím, dynamickým situacím 1v1, lepší brání UI hráčů, a přirozenému pohybu na hřišti. Druhou skupinu představuje Fyzika míče. Ta rovněž přispívá k vyšší úrovni realismu, čemuž je hra vděčná zejména novými trajektoriemi střel, lepší interakcí při obranných zakrocích, či fyzikou ovlivněného chování míče. Finální skupinu pak tvoří Rozhodující momenty, jenž jsou vždy klíčovým prvkem každého zápasu. Upravené jsou tak zakončení na útočných třetinách a třeba zahrávání standardních situací. Novinkou je pak třeba dribling do stran, či kontrolované obranné zákroky v defenzivě.

Novinek opravdu málo není a letošní ročník na mě působí daleko lepším dojmem, než tomu bylo v případě loňského dílu. FIFA 20 vychází na PC, Xbox One a Playstation 4. K dispozici bude také verze pro Nintendo Switch, ta ale tradičně bude obsahově trochu jiná.