Gran Turismo 7 se řádně představilo skrze State of Play

Gran Turismo 7 se řádně představilo skrze State of Play

3 února, 2022 0 Od Jiří Hora

Už začátkem příštího měsíce nás čeká vydání regulérního nového dílu ze série Gran Turismo. GT7 dorazí téměř 10 let od vydání šestého dílu a jsme skutečně zvědaví, jak se tato dekáda vývoje podepíše na tomto novém díle. Jistě měli jsme tu Gran Turismo Sport, které ale muselo ujít dlouhou cestu, aby bylo tam, kde dnes je a nalijme si čistého vína, ještě to stále není to pravé ořechové. Od Gran Turismo 7 toho tedy čekám přeci jen více. A nyní díky State of Play zaměřenému na tuto hru máme k titulu zase o něco blíže.

Hra nám bude po letech opět servírovaná skrze Mapu světa, kde nalezneme následující eventy, či možnosti – Driving Missions, License Tests, Bran Central, Used Car Dealership, Sports, Scapes, World Circuits, Garage, Legendary Car Dealership, Gran Turismo Café, Showcase, Tuning Shop, Custom a Multiplayer. Jak vidíte není toho málo. K dispozici k tomu všemu bude na 400 vozidel všech možných značek, přičemž je z výčtu výše zřejmé, že budeme moci kupovat i ojetiny.

Dále ve hře najdeme 34 lokací, z nichž pramení 90 verzí různých tratí, ale Yamauchi už nyní slíbil, že toto číslo poroste, stejně jako počet vozidel. Počasí by mělo být variabilní, přičemž jezdit se může během ranních hodin, ale klidně i večerních. Pár vybraných tratí nabídne i 24 hodinový cyklus jako legendární LeMans, Daytona, či Spa. Déšť bude dostupný pouze skrze několik tratí. 

Gran Turismo 7 poběží na PS5 v rozlišení 4K a v 60 fps. Přičemž pokud budete chtít hru vidět v ray-tracingu, bude to možné pouze skrze replay režim, či photo režim. Závodění jako takové podporovat RT nebude, což už bylo řečeno loni, ale i tak to stále trochu bolí. Na RT dost stavěla původní prezentace hry. PS5 verze má naplno využít funkcí Dualsense a k dispozici bude také režim Split-screen pro 2 hráče. Záznam streamu naleznete níže.