Grand Theft Auto V pro Xbox Series X a PS5 nabídne 3 režimy zobrazení

Grand Theft Auto V pro Xbox Series X a PS5 nabídne 3 režimy zobrazení

7 března, 2022 0 Od Jiří Hora

Už v polovině toho měsíce vyjde po dlouhém čekání next-gen verze hry Grand Theft Auto V, té nejprodávanější hry všech dob, která stále má vrchovatý zástup hráčů, jenž v ní topí desítky a desítky hodin týdně. Každého asi zajímalo to, jak hra na konzolích nové generace vlastně poběží, jelikož upgrade rozhodně nebude zadarmo a nějakou tu kačku si za něj připlatíte. Ostatně Rockstar Games si měli dát na nové verzi skutečně záležet, což stálo ono moře času pro vývoj.

Konzole Xbox Series X a Playstation 5 nabídnou 3 režimy zobrazení, kdežto Xbox Series S pouze dva. První režim je Fidelity, tedy nabídne maximální grafický požitek, při 30 snímkách za sekundu a nativním rozlišení 4K při zapnutém Ray-Tracingu. Series S zde pojede v upscalovaném 4K. Následně je tu režim Performance, který zahrnuje 60 snímků za sekundu a upscale do 4K, Series S nabídne rozlišení 1080p. Následně je tu režim Performance RT, který nabídnou pouze konzole Xbox Series X a Playstation 5, kde bude podpora upscalovaného 4K, cílová frekvence 60 fps (nejspíše nebude stabilní) a zapnutý Ray-Tracing.

Obě konzole budou podporovat vylepšené audio skrze adekvátní čipy. PS5 pak nabídne podporu ovladače DualSense. Obecně vývojáři tvrdí, že hra nabídne vylepšenou rozmanitost obyvatelstva a dopravy, hustší a rozmanitější vegetaci, lepší nasvícení a stíny, lepší odrazy vodní hladiny, vylepšený anti-aliasing, motion blur, a dočkáme se i mnoha vylepšených a dodatečných efektů. Chybět nemá ani podstatně rychlejší načítání.