Halo Infinite odloženo na příští rok, Xbox Series X vyjde v listopadu

Halo Infinite odloženo na příští rok, Xbox Series X vyjde v listopadu

12 srpna, 2020 0 Od Jiří Hora

Na pokračování série akční fps sci-fi série Halo čekáme jako na smilování boží a když se jej konečně máme dočkat, tak se stejně musí stát něco, co jeho vydání zabrání. Halo Infinite, šestý díl z hlavní série, měl být největším launchovým titulem letošního Xbox Series X a kdyby nedošlo k pandemii Covid-19, nejspíše by se tak i stalo. Jenže osud chtěl něco jiného a ačkoliv se vývojáři ze svých domovů opravdu snažili a hru dokázali dostat do hratelné podoby, tak se ukázalo, že to prostě a jednoduše nestačí. O tom nás všechny přesvědčila hratelná ukázka z kampaně, která jednoduše řečeno měla své mouchy.

Vývojáři si nedostatků samozřejmě vědomí byli, ale tak nějak věřili, že do vydání se vše podaří dokončit a vyladit. Nicméně si nyní museli přiznat, že takto jednoduché to nebude a museli tedy učinit krok, který nikdo z nich nechtěl a tedy odložit Halo Infinite na příští rok, zatím bez konkrétního data vydání. „Rozhodli jsme se, že posuneme vydání Halo Infinite na rok 2021, aby bylo zajištěno, že tým bude mít dostatek času na poskytnutí herního zážitku, jenž splňuje naši vizi“ stojí v úvodním odstavci jejich prohlášení, které celé naleznete níže. Věříme, že se vývojáři se vším náležitě poperou a my dostaneme v příštím roce Halo, které budeme milovat stejně jako díly předchozí.

Nakonec ještě jedna příjemnější zpráva. Ačkoliv je Halo Infinite odloženo na příští rok, tak na vydání konzole Xbox Series X to nebude mít žádný vliv. Dokonce bylo sděleno, že Xbox Series X vyjde už během listopadu. Na konkrétní datum vydání si ale musíme počkat do dalšího Showcase, který bude na tuto konzoli zaměřen. Během něj bychom se rovněž měli dočkat i konečné ceny a také oznámení náhradníka za Xbox One X, kterým má být konzole Xbox Series S, jenž Microsoft nechtěně prozradil v přívalovém letáku nového ovladače.