Hry Avatar: Frontiers of Pandora, Mario+Rabbids: Sparks of Hope a Skull & Bones vyjdou do března příštího roku

Hry Avatar: Frontiers of Pandora, Mario+Rabbids: Sparks of Hope a Skull & Bones vyjdou do března příštího roku

18 února, 2022 0 Od Jiří Hora

Během včerejšího dne zveřejnil Ubisoft svou finanční zprávu, která zahrnuje jejich plány na tento finanční rok. To nám dalo trochu jasnější pohled na to, jaké hry letos vyjdou. Konkrétně se máme dočkat her Avatar: Frontiers of Pandora, pak povedeného tahového crosscoveru Mario+Rabbids: Sparks of Hope, no a nakonec překvapivě také hry Skull & Bones, která měla velmi problematický vývoj. Jde o poměrně zajímavou trojici, přičemž je zřejmé, že Avatar si nejspíše uzme to nejdůležitější období vydání, tedy to Vánoční.

Finanční zpráva samozřejmě poskytla i jisté statistiky o hrách vydaných v minulém roce, či letech minulých. Zajímavé je, že Ubisoftu za posledních 9 měsíců klesly prodeje o 18%, což není rozhodně zanedbatelné číslo. Na druhou stranu je pravdou, že v loňském roce nevydali vyslovené trháky, ačkoliv Far Cry 6 byl mezi 5 nejprodávanějšími hrami loňského roku. Hráčů titulu Rainbow Six Siege přibylo, celkový počet hráčů narostl o 10 milionů, tedy si celkově hru zahrálo už 80 milionů unikátních účtů napříč platformami. Pokud jde o nové Extraction, tak to má na svém kontě 5 milionů hráčů, ale zde mohl značně pomoct Xbox Game Pas. Nakonec je zajímavý také poměr digitálních a fyzických kopíí. Loni na plné čáře vyhrála digitální distribuce, jenž si uzmula 74% všech prodejů Ubisoftu.

Nicméně tisková zpráva přinesla i smutné zprávy, tedy spíše bylo smutné to, co neobsahovala. Osud velmi očekávaného Beyond Good & Evil 2 má stále nejasný osud a dle všeho je stále ve fázi pre-produkce, tedy je jeho vydání značně nejisté, či minimálně velmi vzdálené. Také je poměrně velké ticho kolem remaku Prince of Persia: The Sands of Time. Zdá se že úpravy byly hlubšího charakteru, jelikož hra měla vyjít už před rokem.