Japonská studia by mohla mít rok 2023 nabitý

Japonská studia by mohla mít rok 2023 nabitý

3 ledna, 2023 0 Od Jakub Číhal

Hned zkraje Nového roku k nám začínají pronikat střípky informací o tom, co by nás mohlo čekat. Kromě již oznámených her, na které se jistě těšíte, zde máme krátký souhrn toho, co si pro nás snad připraví japonská studia.

Začneme studiem Atlus, které stojí za výbornou sérií Persona. Kromě toho, že v loňském roce vydali Personu 5 na platformy Xbox a Switch, již nějakou dobu víme, že předchozí díly, P3P a P4G, se dočkají remastrů a zároveň se oba díly objeví i v předplatném Game Pass. Kromě toho ale Atlus naznačil, že se chystá i několik, zatím neoznámených her. Jaké to budou zatím můžeme pouze spekulovat, nabízelo by se například pokračování Pesrona 5 Strikers, přímé pokračování Persony, nebo nový díl Shin Megami Tensei, které letos oslaví 30. výročí.

Stejně nabitý rok by měl čekat na fanoušky série Final Fantasy. Na jaře vyjdou Final Fantasy 1-6 Pixel Remaster pro konzole, v červnu Final Fantasy XVI a pokud vše půjde dobře, dočkáme se koncem roku snad i Final Fantasy VII Rebirth. Možná ale nakonec půjde o něco úplně nového, jelikož producent série Yoshinori Kitase láká na hru, která s Final Fantasy VII nemá nic společného.

Posledním studiem, které dalo nahlédnout do svých budoucích plánu je Konami. Ta poslední dobou není moc aktivní, ale to by se mělo podle jejich slov změnit. V plánu mají několik her podle známých sérií. Již v roce 2021 přinesl server VGC informaci, že Konami plánuje oživit série Silent Hill, Castlevania, nebo Metal Gear Solid.