Jurský Svět 3 má oficiální název a natáčení odstartovalo

Jurský Svět 3 má oficiální název a natáčení odstartovalo

5 března, 2020 0 Od Jiří Hora

V roce 2015 se stalo nečekané. Epická výprava z dílny Stevena Spielberga, Jurský Park, se vrátila s novým dílem Jurský Svět Colina Trevorrowa, jenž ukázal, že tento svět ještě má co nabídnout. Film si získal fanoušky původní trilogie, zejména prvních dvou filmů, ale zároveň i řadu nových. Universal Studios se tak rozhodli rovnou pro celou trilogii. V roce 2018 jsme se tak dočkali pokračování v podobě Jurský Svět: Zánik Říše a byť nešlo o špatný film, tak na svého předchůdce nestačil. Co však bylo dostačující? Výdělek. Proto dostal zelenou i závěr nové trilogie.

Třetího Jurského Světa se i po třetí chopil Colin Trevorrow, který se dostal k natáčení se zpožděním, jelikož měl plné ruce práce s devátou epizodou Star Wars, které však nakonec nenatočil. Jeho scénář k filmu však nyní koluje internetem a řada fanoušků Star Wars by si přála, aby právě jeho verze byla oním skutečným závěrem, jelikož film dával daleko větší smysl a jednotlivé části jednoduše z textu působí výrazně lépe. Nehledě na to, že Ray měla mít vlastní světelný meč s dvěmi čepelemi.

Ale zpět k tématu. Jurský Svět 3 se v minulém týdnu dočkal zahájení natáčení, což je jistě skvělá zpráva. Navíc již konečně známe oficiální název filmu, který zní Jurassic World: Dominion, v češtině tak zřejmě půjde o Jurský Svět: Nadvláda, i když naši názvotvorci možná vymyslí zase nějaký ten nesmysl. Kdo ví. Film by měl mít premiéru 11. června příštího roku a objevit by se v neměli Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, nově také Justice Smith, Daniella Pineda a Jake Johnson. Nejvíce se ale každý z nás těší na návrat původní trojky Jeffa Goldbluma, Lauru Dern a Sama Neilla.