Konami údajně prodalo práva na své značky nikoliv Sony, ale Microsoftu

Konami údajně prodalo práva na své značky nikoliv Sony, ale Microsoftu

31 března, 2020 0 Od Jiří Hora

Jsou to tři týdny, co se světem začali šířit zprávy o tom, že společnost Sony měla uzavřít partnerství s Konami a vytvořit tak nové hry ze světa Silent Hill a to včetně zrušeného Silent Hills Hidea Kojimi. Sony se údajně tehdy měla dohodnout ještě na odkoupení práv u dalších dvou značek právě společnosti Konami. Nicméně o týden později tyto spekulace smetl ze stolu mluvčí společnosti Konami a označil je tak za nepravdivé. Nicméně server Plastebin přišel s novými informacemi ohledně Konami a prodeje svých licencí třetí straně.

Jejich zdroje uvádějí, že Konami skutečně jedla o prodeji svých licencí se Sony, ta ale měla údajně zájem jen o tři značky a na tom ona dohoda ztroskotala. Ve hře byl totiž údajně i Microsoft, který měl zájem o celé portofilo značek Konami, včetně série Metal Gear, Silent Hill a Castlevania, a právě díky větší škále zájmu se údajně Konami dohodlo na prodeji licencí právě s Microsoftem. Zdroj informací o této koupi byl údajně nadepsán jako Spoiler Xbox E3, tudíž mělo nejspíše dojít k odhalení na dnes již zrušeném veletrhu E3. Microsoft však chystá náhradní videokonferenci, takže se uvidí jestli je vše pravdou, pokud to opět dříve nesmete ze stolu samotné Konami.

Microsoft má údajně nyní práva na tvorbu remaků, či remasterů, na všechny dosavadní hry Konami, ale pochopitelně může tvořit i nová regulérní pokračování. Zatímco z nových dílů by mělo jít vše do kapes Microsoftu, tak v případě remaku/remasteru bude nutné platit Konami licenční poplatky. Konami si tak údajně nechala práva jen na herní automaty, kterým se chce nyní naplno věnovat, a pak je tu samozřejmě Pro Evolution Soccer, jenž bude nadále držet ve svých spárech a věnovat se mu. Tyto poslední informace jsou ale známy již delší dobu. Konami totiž již nechce investovat do vývoje videoher, tak jako dříve, proto se zdá prodej značek jako reálný. Pokud se ptáte, co tedy v případě Silent Hills od Hidea Kojimi, tak zde stále platí, že by vývoj mohl pokračovat pod záštitou Microsoftu, přeci jen Kojima Productions je nezávislé studio a není nijak vázáno se Sony. Snad se brzy dozvíme, jestli všechny tyto informace se zakládají na pravdě, či jde jen o velké Halo a snahu serveru Plastebin se zviditelnit.