Lord of the Rings: Rings of Power od Amazonu má venku první tři díly

Lord of the Rings: Rings of Power od Amazonu má venku první tři díly

11 září, 2022 0 Od Martina Halamásková

Amazon Studios už dávno oznámili vývoj nového seriálu, zasazeného v Tolkienovo fantastickém světě, ve Středozemi. Premiéra pilotního dílu byla naplánovaná na 2. září a v současné době jsou již venku tři epizody. Ač se seriál teprve rozjíždí a je teprve na začátku, už o něm víme dost, abychom si mohli zhruba poskládat obrázek toho co nás čeká. Studio Amazon má bohužel koupená práva pouze na trilogii Pána Prstenů a stručné dodatky na konci Návratu Krále, což v očích mnoha zarytých fanoušků Tolkiena a jeho díla nevyvolalo nejlepší první dojem.

Lord of the Rings: Rings of Power se časově odehrává během druhého věku, tedy před událostmi filmové trilogie od Petera Jacksona, která se zaměřuje na dění třetího věku. Během těchto tří dílů jsme měli možnost se trochu blíže seznámit s postavami nám známými z filmové trilogie, jako je Galadriel a Elrond. Nově nám jsou ale představeny postavy jako je Celebrimbor, tvůrce prstenů moci, Durin, vládce trpasličího národa v Morii, Elendil, přeživší pádu Númenoru, první král lidských království Gondoru a Arnoru a otec Isildura, kterého známe z prvních pár minut Společenstva Prstenu od Petera Jacksona. Zároveň se dost pravděpodobně můžeme těšit na Saurona v úplně jiné podobě, než jsme na něj zvyklí.

Také s napětím sledujete Lord of the Rings: Rings of Power? Co si o seriálu zatím myslíte? Určitě se s námi v komentářích podělte o své postřehy a brzy se budete moci těšit na pořádně propracovanou recenzi.