Mario dostává k 35. výročí hned několik nových titulů

Mario dostává k 35. výročí hned několik nových titulů

7 září, 2020 0 Od Jiří Hora

Možná máme drobné zpoždění kvůli naší cestě do země Assassins Creed: Odyssey, ale lepší později, než-li vůbec. Koncem minulého týdne proběhl totiž další z Nintendo Directů, který byl zaměřen na postavu legendárního instalatéra Maria, který tento rok oslavil 35. výročí. To se samozřejmě neobejde bez nějakého toho nového oznámení, tedy v tomto případě několika nových oznámení. V několika případech šlo o úplné novinky a v těch zbývajících o remastery, či jinak výroční edice. V odstavcích níže se tak na jednotlivé tituly společně podíváme. Asi je zcela zřejmé, že veškeré tituly míří na aktuální konzoli Nintenda, tedy Switch.

Jelikož náš oblíbený hrdina od Nintenda slaví 35. narozeniny, je na místě jako první zmínit titul Super Mario Bros. 35. Tento počin bude online kompetitivní záležitostí, v níž se proti sobě postaví až 35 hráčů, kteří spolu budou soutěžit v tom, kdo se v klasickém Mariu dostane co nejdál za daný časový limit. Čas ale nebude to jediné, co vám bude stát v cestě. Dávat si pozor budeme muset i na všemožné nástrahy a všudy přítomné malé caparty, co nás mohou stát život. Super Mario Bros. 35 vyjde už v říjnu letošního roku a pokud si platíte službu Nintendo Switch Online, získáte do ní přístup zcela zdarma.

Pokud jste nadšenci do trojrozměrné podoby Maria, pak vás jistě potěší nově oznámená kompilace Super Mario 3D All-Stars. Ta zahrne trojici titulů – Super Mario 64, Super Mario Sunshine a Super Mario Galaxy – které budou disponovat vyšším rozlišením, podporou širokoúhlého zobrazení a také nových Joy-Con ovladačů. Tato skvělá kolekce navíc vyjde poměrně brzy. K dostání totiž bude už 18. září letošního roku, tedy už v příštím týdnu a to jak jinak, než na konzoli Nintendo Switch.

Máte-li rádi úplně prvního Maria a vystačíte si s ním, pak je právě pro vás nejspíše určena malá handheld konzolka Game & Watch: Super Mario Bros., která bude právě obsahovat pouze jeden jediný titul a tedy první Super Mario Bros. Vy si tak budete moci vychutnat vaší oblíbenou hru kdykoliv a v tom podání, do kterého jste se před 35 lety zamilovali. Hra bude navíc zahrnovat i všechny ztracené úrovně, což je opět poměrně lákavé. Zatím není známa cena, ale počítejte něco kolem tisíce až dvou. Game & Watch: Super Mario Bros. bude dostupný už v polovině listopadu.

Tak a jedeme dál, doslova. Nintendo nám totiž oznámilo zcela nový Mario Kart. Ten bude ale v mnoha ohledech zvláštní. Nepůjde totiž o videohru jako takovou, jelikož nebudete závodit ve virtuálním prostředí, ale v tom skutečném. Hra Mario Kart Live: Home Circuit bude totiž obsahovat speciální autíčko na dálku řízené s kamerou, která bude snímat okolní prostředí a pomocí fyzických checkpointů rozložených po vašem, třeba obýváku, se bude generovat trať. Zní to skutečně zajímavě a může to být skutečně originální zábavou. Nové Mario Kart Live bude dostupné už v polovině října.

Nakonec to nejlepší. Tedy minimálně podle samotného Nintenda. Během posledního Nintendo Directu byla totiž oznámena Deluxe edice velice populárního Super Mario 3D World, která vyšla na neúspěšnou konzoli WiiU, ale i tak si získala srdce všech jejích majitelů. Podle Nintenda půjde o vůbec největší hru ze světa Maria, která nabídne veškerý obsah původní verze, ale i nové rozšíření Bowser’s Fury a to vše ve zcela novém vylepšeném vizuálním kabátku. Hru si navíc budeme moci užít jak sólo tak v kooperaci. Vydání této hry je ale nejdál, jelikož Super Mario 3D World Deluxe vyjde až v únoru příštího roku.