Microsoft Flight Simulator by měl být podporován po dobu 10 let

Microsoft Flight Simulator by měl být podporován po dobu 10 let

2 října, 2019 0 Od Jiří Hora

Během letošní E3 došlo na oznámení nového dílu série leteckých simulátorů Microsoft Flight Simulator, které rozhodně naprosto nikdo nečekal. Z tohoto oznámení se nakonec stalo největší překvapení Xbox Briefingu a to zcela právem. Záběry, které nám byly trailerem poskytnuty vypadaly naprosto fenomenálně a o to větším překvapením je, že se o titul stará studio Asobo, které s podobnými tituly nemá žádné zkušenosti. Nicméně nám v tomto roce dali emotivní a nádherné vypadající adventuru A Plague Tale Innocence. Vývojáři však s Microsoftem již dříve spolupracovali a to na titulech pro Kinect, nebo augmentovou realitu HoloLens.

Šéf vývoje Jorg Neumann z Asobo Studio se nyní nechal slyšet, že s Microsoft Flight Simulator mají skutečně velké plány a hru by chtěli podporovat při nejmenším deset let. V případě hry jako je Microsoft Flight Simulator nemusí jít o pláné sliby. Ostatně Microsoft Flight Simulator X, který Microsoft Studios naposledy vydaly, je mezi hráči stále, přičemž hru drží na živu hlavně svá komunita. Podobným způsobem tak může být podporován i nový díl. Nový Microsoft Flight Simulator nám má dát celý svět jako na dlani, čemuž dopomohla i technologie Microsoft Azure a Azure AI. Co by tedy mohlo být obsahem podpory ze strany vývojářů?

Nabízí se samozřejmě neustále obohacování hry o nová letadla. Nicméně vývojáři mohou sáhnout i k vrtulníkům. Dále je možné herní svět plnit o další detaily, upravovat a vylepšovat funkce hry a její možnosti. V tomto ohledu neexistují hranice. Zajímavé by pak mohlo být přidání nějakých misí, či úkolů do hry, které by našemu létání mohlo dát nějaký smysl. Hra by také mohla přidat podobný rozměr jaký má například český Euro Truck Simulátor, akorát v trochu globálnějším měřítku. Úkoly by tak mohly spočívat v přepravě nákladu, či jednoduše osob. Pokud vy vývojáři chtěli, mohli by časem do hry přidat i nějaké to bojování s nějakým vojenským rozšířením, ale to už opravdu spekulujeme.

Microsoft Flight Simulator bude dostupný pro PC, ale i konzole Xbox One a nadcházející Project Scarlett.