Microsoft Flight Simulator má datum vydání, oznámeny tři edice a HW požadavky

Microsoft Flight Simulator má datum vydání, oznámeny tři edice a HW požadavky

14 července, 2020 0 Od Jiří Hora

Návrat série Microsoft Flight Simulator asi nikdo nečekal, ale on se přesto koná. Na starost jej dostalo vývojářské studio Asobo, jenž mělo před sebou skutečně nelehký úkol a také velké ambice vytvořit skutečně ultimatní letecký simulátor, který potěší nejen hardcore fanoušky létání, ale také naprosté začátečníky. Hra se v tuto chvíli nachází ve fázi Alfa testu, který se koncem měsíce přehoupne do uzavřené Bety. Ačkoliv by se takto zdálo, že hra by mohla vyjít někdy kolem podzimu, tak opak je pravdou, minimálně co se Windows 10 týče. Microsoft totiž oznámil, že nový Microsoft Flight Simulator vyjde už 18. srpna letošního roku.

Microsoft Flight Simulator má nabídnout skutečně celý svět na dlani. Vývojáři byli ve své tvorbě velice precizní a ve hře tak najdete přes 2 miliony měst, 1,5 miliardy budov, reálná pohoří, silnice, řeky, lesy a dokonce bude ve hře i aktivní doprava a na pláních a polích se mohou pohybovat různé druhy zvířat. Toto realistické zpracování umožnili vývojářům jak Bing mapy, tak technologie jako Microsoft Azure. Bohužel, co se týče letišť, tak v minimálně v základní verzi nebudete mít k některým přístup, pokud jej budete chtít, budete si muset pořídit jednu z Deluxe edic. To samé platí pro letadla. Více vám napoví následující tabulky pod tímto odstavcem.

MINIMÁLNÍ POŽADAVKY
– Operační systém: Windows 10 (aktualizace z listopadu 2019)
– Procesor: Intel i5-4460 nebo AMD Ryzen 3 1200
– Operační paměť: 8 GB
– Grafická karta: Nvidia GTX 770 nebo AMD Radeon RX 570 (2 GB VRAM)
– Místo na disku: 150 GB
– Připojení k internetu: 5 Mbps

DOPORUČENÉ POŽADAVKY
– Operační systém: Windows 10 (aktualizace z listopadu 2019)
– Procesor: Intel i5-8400 nebo AMD Ryzen 5 1500X
– Operační paměť: 16 GB
– Grafická karta: Nvidia GTX 970 nebo AMD Radeon RX 590 (4 GB VRAM)
– Místo na disku: 150 GB
– Připojení k internetu: 20 Mbps

Microsoft Flight Simulator je ve vývoji ještě pro konzole Xbox Series X a Xbox One, ale v tomto případě nemáme stanovený ani přibližný termín vydání. Lze však očekávat, že se tak stane po vydání právě Xbox Series X. Více se snad dozvíme již 23. července během Xbox Games Showcase.