Monster Energy Supercross 6 se představuje, dorazí v březnu 2023

Monster Energy Supercross 6 se představuje, dorazí v březnu 2023

20 prosince, 2022 0 Od Jiří Hora

Herní studio Milestone nám už několik posledních let naděluje s jistou pravidelností několik motocyklových závodních titulů a to jak z řad těch silničních, tak těch terénních, kdy v druhém případě nemají na trhu absolutně žádnou konkurenci. Jde o závodní série MXGP a Monster Energy Supercross, kdy druhá zmíněná se nám nyní představila ve svém šestém díle. Ten vyjde už na jaře příštího roku, konkrétně 9. března 2023. Přičemž níže najdete poměrně komplexní popisek, co od hry máme čekat, kdy máme takový pocit, že se nám do ruky dostane tak trochu supercrossové rpg.

„Cesta ke slávě začíná v Supercross Academy, kde “Král superkrosu” provede hráče různými formami výuky a výzvami, které zmírní křivku učení a urychlí postup hrou: tyto funkce pomohou nováčkům podniknout první kroky ve světě superkrosu, zatímco zkušení hráči díky nim najdou cestu ke svému kompletnímu potenciálu. Několik nových nástrojů a nastavení umožní kompletní přizpůsobení závodních pomůcek (např. automatické zatáčení, automatické brzdy, automatický plyn atd.) a nastavení motorky, aby se mohli připravit na to nejsoutěžnější mistrovství terénních motorek na planetě. Například strom schopností hráčům dá šanci personalizovat schopnosti závodníků a navrhnout si vlastní jízdní styl, který bude nejlépe vyhovovat hráčovým dovednostem. Ba co víc, duševní a fyzické zdraví bude hrát významnou roli ve vylepšeném systému Rider Shape; zotavení ze zranění a slabého výkonu bude klíčové k tomu, aby závodníci zůstali ve špičkové kondici a dosahovali těch nejlepších výsledků.

Monster Energy Supercross – The Official Videogame 6 rovněž obsahuje Supercross Park, obrovské prostředí s volným pohybem a pěti různými oblastmi, které můžete objevovat sólo či s přáteli. Zde si hráči mohou odpočinout od konkurenčního tlaku, zotavit se ze zranění a trénovat pod dohledem trenéra McGratha. Hráči si také mohou jednoduše užívat jízdu na motorce díky originálním tratím, obrovským skokánkům a spoustě skrytých zón, které jen čekají na to, až je objevíte. Milovníci ryzí zábavy si rovněž užijí Rhythm Attack, nový soutěžní režim, který hráčům umožní soutěžit v rychlých závodech 1v1 v sekci Rhythm, kde rozhodují schopnosti a rychlost. Aby hráči mohli rozhodnout o tom, kdo je skutečným králem gauče, vrací se režim rozdělené obrazovky, který zažehne místní soutěže s kamarády.

Ve hře více hráčů obohatí soutěž dva nové přídavky: kompletní cross-play umožní online vyhledávání zápasů na všech konzolových systémech, zatímco nový systém hodnocení bude neustále sledovat online úspěchy a nutit hráče, aby překonali své limity a dostali se až na vrchol.“ Stojí v oficiální tiskové zprávě. Monster Energy Supercross – The Official Videogame 6 vyjde na PC, Xbox Series X/S, Xbox One, Playstation 5 a Playstation 4.