Next-gen verze Zaklínače 3 se plnohodnotně představila a změn není málo

Next-gen verze Zaklínače 3 se plnohodnotně představila a změn není málo

24 listopadu, 2022 0 Od Jiří Hora

Herní studio CD Projekt Red nám včera večer oficiálně představilo next-gen verzi hry Zaklínač 3 Divoký Hon, která bude dostupná formou upgradu zcela zdarma pro všechny vlastníky hry. Update bude navíc dostupný také na PC, ne jen na konzolích Xbox Series X a Playstation 5. Nová verze se představila novým trailerem a kromě toho se s námi tvůrci podělili o spoustu detailů, že máme pocit, že jde vlastně o takový remaster, který je jako bonus zcela zdarma. Ostatně v dalším odstavci se změnám budeme věnovat. 

Předně verze pro Xbox Series X a Playstation 5 odpovídá nastavení Ultra z PC. Ve hře budeme mít možnost si oddalovat a přibližovat kameru. Ve hře bude integrován Photo režim, abychom si mohli pořizovat další hromadu pamětihodných momentů. Dále si budeme moci nastavit, jestli budeme chtít využívat rychlou chůzi, či běh. Tvůrci upravili ovládací prvky na sesílaní znamení. Mapa nabízí nové filtry pro ikonky. Budeme mít možnost nastavit velikost titulků. Hru budeme moci pozastavit během cut-scén. Chybět nebude cross-save a cross-progress skrze všechny platformy. Tvůrci dále vybalancovali hratelnost, dle zpětné vazby.

Zaklínač 3 Divoký Hon pak na konzolích Xbox Series X a Playstation 5 nabídne dva režimy zobrazení. První se bude soustředit na stabilních 60 snímků za sekundu a druhý pak nabídne 30 snímků za sekundu s aktivním ray-tracingem. S novým updatem nakonec dorazí i nový obsah. Ten je inspirovaný seriálem od Netflixu a zahrnuje nový úkol, ale také meče, brnění a další předměty. Update dorazí 14. prosince.