Nintendo Direct přinesl spoustu novinek pro Nintendo Switch

Nintendo Direct přinesl spoustu novinek pro Nintendo Switch

27 března, 2020 0 Od Jiří Hora

Včerejším dnem proběhla další z prezentací Nintenda v rámci jejich Nintendo Directu, která tentokrát přinesla skutečně solidní porci nových oznámení. Některá byla očekávaná a jiná byla velkým překvapením. Mezi tato překvapení patří jistě oznámení akční české hry Vigor, která byla dlouhou dobu dostupná pouze skrze konzoli Xbox One. Nicméně autoři řekli, že je načase dostat jejich hru na další platformu a tou je právě Nintendo Switch. Datum vydání zatím neznáme, ale uzavřená beta proběhne již od 9. do 16. dubna letošního roku. Jestli se hra podívá i na další platformy jako PS4 nebo PC řečeno zatím nebylo.

Mezi další velká oznámení patří rozhodně hry, či rovnou kolekce od herního vydavatele 2K. Na Switch totiž zamíří Bioshock The Collection, Borderlands Legacy Collection a také XCOM 2 Collection. Všechny tři kompilace vyjdou v jeden den, tedy 29. května letošního roku. Do rukou se nám tak dostane hned sedm skvělých her a spousta větších expanzí. Bioshock The Collection zahrnuje Bioshock, Bioshock 2 a Bioshock Infinite včetně všech jeho rozšíření. Borderlands Legacy Collection je úplnou novinkou, která bude zahrnovat hry Borderlands, Borderlands: The Pre-Sequel a Borderlands 2. Poslední oznámena kompilace XCOM 2 Collection je pak kompletním vydáním této taktické scifi strategické akce.

Na Switch si to zamíří i dvě závodní hry. Již velmi brzy si na poslední konzoli od Nintenda budeme moci zahrát jedinou závodní Star Wars hru, jenž vznikla k příležitosti filmu Star Wars: Phantom Menace a nesoucí název Star Wars Episode I Racer. Jak asi tušíte, tak se budeme moci stát nejlepším závodníkem kluzáků v Předaleké Galaxii. Druhý závodní titul vyjde koncem roku a jedná se o remaster skvělé závodní hry Burnout Paradise, jenž zahrne i 8 DLC, včetně větší expanze Big Surf Island. Titul poběží na Switchi v 60 snímcích za sekundu.

Již ode dnešního dne jsou pak dostupné hry Star Wars Jedi Knight – Jedi Academy, jenž je dostupná i na PS4, dále Panzer Dragoon: Remake, který vychází s časovou exkluzivitou pro Switch, a milovníci puzzle her si pak budou moci užít titul Good Job! Pokud čekáte na jrpg Bravely Default 2, tak již dnes si můžete vyzkoušet nově dostupnou demoverzi.

 Záznam celého Nintendo Directu